Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Sfera intymna (/forum-sfera-intymna.html)
+--- Dział: Antykoncepcja (/forum-antykoncepcja.html)
+--- Wątek: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych (/t-ta%C5%84sze-zamienniki-tabletek-antykoncepcyjnych)

1 2 3 4 5 6


tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 02-23-2010 04:05 PM

Ostatnio w aptece mając receptę na Harmonet pani zaproponowała mi jego tańszy zamiennik Sylvie20. Skusiłam się bo prawie o połowę tańszy i jak na razie nie żałuję, bo nie widzę różnicy w działaniu. Co to oznacza, że Sylvie20 jest zamiennikiem Harmonetu? czy skład jest taki sam?


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - pinka79 - 02-23-2010 09:05 PM

Tak, masz rację możesz stosować sylvie20 jako zamiennik - ten sam skład i to samo działanie. A za zaoszczędzone pieniądze zawsze możesz wyskoczyć na jakis deserek, albo do kina :-)


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 02-26-2010 05:47 PM

Ale to farmaceutka ci je zaproponowała? Ja przyjmuje Harmonet i ani ginekolog ani aptekarka, ani nikt mi nigdy nie zaproponował tańszego odpowiednika :/

Powiedzcie, czy stosowanie takich tanich zamienników jest dobrym krokiem? Czy składy tych obu tabletek są takie same? Czy nie będzie żadnych efektów ubocznych przy zmianie tabletek? Odpowiedzcie, bo nie ukrywam, że mnie to bardzo zainteresowało!


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 03-22-2010 01:38 PM

No ja akurat trafiłam na tak miłą farmaceutkę że w ten sposób doradziła mi.
Skonsultowałam się jednak na wszelki wypadek z lekarzem, nie miał nic przeciwko temu żebym zamieniła Harmonet na Sylvie20. Sylvie 20 maja taki sam skład hormonalny, a inne mogą być substancje pomocnicze które bardzo rzadko wpływają na reakcje organizmu.
U mnie akurat na razie nie ma żadnych skutków ubocznych po zamianie leków, ale wiadomo każdy organizm jest inny.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - pinka79 - 03-22-2010 07:59 PM

oczywiście że skonsultowałam to z moim ginekologiem. chociaż to nie jego zasługa że zaczęłam stosować sylvie20. Koleżanka w pracy bierze te pigułki i to ona poduneła mi ten pomysł jak się zgadałyśmy że ja biorę harmonet. Szkoda że nie wiedziałam od pocżtku, ale jak to mówią : lepiej późno niż wcale. A w kinie już byłam :-) na " triku" polecam


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - planistka - 03-29-2010 10:14 AM

Zawsze można liczyć na koleżankę. Ja również pocztą pantoflową dowiedziałam się że moge zaoszczędzić parę groszy. Dotychczas brałam logest i jak zapewne same wiecie nie jest on lekiem najtańszym. Pewnie że na lekach nie powinno się oszczędzać, ale jeżeli jedyną różnicą jest ta w cenie to po co nabijac kasę firmą farmaceutycznym. Cieszym mnie to że istnieją zamienniki, szkoda że nie zwasze o nich jest mowa w aptece. ja moja faramaceutke musiałam uświadomić bo nie bardzo chciała mi sprzedac sylvie - ale wywalczyłam bo cena logestu juz lekko mnie dobijała.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 03-30-2010 05:00 PM

A ja to odnośnie sylvie20 już tak nie kierowałabym się ceną, która de facto jest o wiele niższa, ale ich bezinwazyjnym działaniem. OCzywiście każdy kobiecy organizm jest inny, niemniej jednak poznałam już zdanie wielu pań/dziewczyn, które stosują sylvie i jakieś 90% z nich twierdzi, że ich organizm dobrze na nie reaguje, ochota na seks jest, nie ma jakichś humorków, no i się nie tyje.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 05-21-2010 09:22 PM

Hej,mam do sprzedania 2 opakowania Sylvie20.Zainteresowanych proszę o kontakt na sandruniek@gazeta.pl


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 05-27-2010 02:09 PM

Stosuje już Sylvie20 od przeszło trzech miesięcy i faktycznie czuje się świetnie. A jak widzę ciągle rosnącą cenę Harmonetu, to utwierdzam się w przekonaniu, że zrobiłam złoty interesSmile


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 05-31-2010 12:46 PM

No producenci harmonetu chyba rzeczywiście oszaleli, bo przynajmniej u mnie w aptece sprzedają go po niespełna 46 zł :/ Tani jest kontracept, ale wiele osób na niego narzekan, na skutki uboczne. Z kolei coraz więcej kobiet stosuje sylvie i sobie j chwalą.