Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Sfera intymna (/forum-sfera-intymna.html)
+--- Dział: Antykoncepcja (/forum-antykoncepcja.html)
+--- Wątek: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych (/t-ta%C5%84sze-zamienniki-tabletek-antykoncepcyjnych)

1 2 3 4 5 6


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 03-30-2011 03:46 PM

Tabletki antykoncepcyjne moga powodowac migreny, ale to raczej skutek dłuższego okresu przyjmowania tabletek. Także biorę sylvie i to już od 14 miesięcy i nie zauważyłam u siebie żadnych skutków ubocznych. Przyjmuje je tak, jak gdyby nigdy nic Smile


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 04-13-2011 09:20 PM

No dajcie spokój Smile Harmonet wcale nie jest taki drogi ( w aptece za grosze w płocku na gałczyńskiego ) płacę 27 zł za opakowanie. Nie mam pojęcia ile kosztuje sylvie, ale zapewne nie są to jakieś straszne różnice, góra kilka złotych. Zamiennik niby ma taki sam skład, ale to są hormony, kto wie jak organizm zareaguje nawet na najmniejszą zmianę ...


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 04-14-2011 02:58 PM

No właśnie, że Harmonet jest drogi. Ja jeszcze w styczniu płaciłam za niego 43 zł!!! Jestem tuż po studiach, na stażu z Urzędu Pracy i różnica 20 zł pomiędzy Harmonetem, a Sylvie20, które obecnie zażywam jest kolosalna, zważywszy na wysokość tej pensji głodowej, jaką otrzymuję :/


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 04-15-2011 11:46 AM

A teraz wszystko drożeje, wiec każda złotówka się liczy, nie zrozumie tego ten kto nie ma na utrzymaniu domu. Sylvie20 to bardzo porządny odpowiednik Harmonetu i jakby na to nie patrzeć to tańszy, więcej czy mniej ale tańszy.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 04-30-2011 10:44 AM

No wiesz, jeżeli ktoś ma dużo kasy, to dla niego różnica 20, a nawet 40 zł nie robi większej różnicy. Jeżeli kogoś budżet domowy wynosi miesięcznie 2,500zł, a innego 5000zł to także ta różnica jest kolosalna.
W każdym bądź razie ja także zażywam sylvie20, jednakże nie dlatego, że przeszłam na nie z droższego leku - one mi po prostu zostały zapisane jako moje pierwsze pigułki.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 07-05-2011 01:31 PM

Już dużo czasu upłynęło jak biorę sylvie 20 zamiast harmonetu i bardzo sobie chwalę. Fajne pigułki, nie powodują u mnie skutków ubocznych i cera się poprawiła.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 07-25-2011 12:25 PM

Ale Sylvie a Harmonet to przypadkiem nie jest to samo? W sensie ten sam skład?


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 07-25-2011 09:58 PM

Tak, sylvie20 jest zamiennikiem harmonetu, tańszym jego zamiennikiem. Zaczęłam brać sylvie 20 ze względu na to, że są tańsze.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 07-30-2011 05:41 PM

Czyli jak biorę harmonet to mogę poprosić w aptece o wydanie sylvie20, kiedy okażę receptę na harmonet? Czy może mam zakomunikować o tym lekarzowi?


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 08-02-2011 09:54 AM

A jaki jest tańszy zamiennik Navaya? U mnie w aptece kosztuje on 40 zl!