Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Sfera intymna (/forum-sfera-intymna.html)
+--- Dział: Antykoncepcja (/forum-antykoncepcja.html)
+--- Wątek: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych (/t-ta%C5%84sze-zamienniki-tabletek-antykoncepcyjnych)

1 2 3 4 5 6


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 08-11-2011 02:00 PM

Tak jeśli masz receptę na harmonet, to możesz w aptece poprosić o sylvie 20.
Navaya nie znam zamiennika, najlepiej zapytaj w aptece lub lekarza, bo faktycznie drogie tabsy.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - Gość - 08-12-2011 06:20 PM

Może pytanie akurat nie w tym wątku, ale nie chce zakładać nowego tematu, bo poniekąd ma on związek z zamiennikami drogich tabsów Smile
Otóż zamieniłam drogi harmonet na sylvie20 jakiś rok temu. W sumie tabletki anty biorę nieprzerwanie od 2,5 roku i w związku z tym mam pytanie: czy trzeba robić przerwę, aby organizm się oczyścił? Czy to jest w dalszym ciągu pokutujący mit?


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 09-15-2011 09:48 PM

Oczywiście jest to mit. Ważne aby się regularnie badać i jak wszystko jest ok to nie trzeba robić przerw. Zresztą kiedyś te przerwy były uzasadnione, bo pigułki miały końską dawkę hormonów.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - wandzik - 09-29-2011 10:00 AM

a wiecie coś nt zamiennika dla Yasmin?


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - katamaranka - 10-03-2011 01:39 PM

A sylvie20 nie są także zamiennikiem yasmin? Tak coś mi się obiło o uszy, ale mogę się mylić, więc niech wypowie się ktoś kto się na tym lepiej zna.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 10-26-2011 08:37 PM

Raczej nie, sylvie 20 to zamiennik harmonetu, kontraceptu czy logestu.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - katamaranka - 10-28-2011 05:42 PM

A to może mi się pokiełbasiło z tym kontraceptem Smile Chociaż ich nazwy są diametralnie różne Smile
No, ale mówiłam, że nie jestem pewna, więc mam usprawiedliwienie Big Grin


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 11-21-2011 07:04 PM

Ale pewnie, że może się pomylić te nazwy są kosmiczne. Sylvie20 łatwo mi zapamiętać, bo nazwa kojarzy mi się z imieniem, a ta reszta nazw jest nie do zapamiętania.


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - katamaranka - 11-30-2011 11:39 AM

No tak, sylvie kojarzą mi się z sylwią Big Grin ale nazwy innych leków, to jest kosmos. Mój tata choruje na serce i nazwy jego leków są już w ogóle ekstremalne, albo nazwy leków homeopatycznych też. Poza sylvie to znam jeszcze nazwy z kilkunastu leków, nie więcej, w tym rutinoscorbin i flegamina Big Grin


RE: tańsze zamienniki tabletek antykoncepcyjnych - bozenka - 12-21-2011 10:30 PM

A nie wiecie gdzie można kupić trójpaki sylvie 20, bo czytałam w necie że podobno są po 54zł, ale ja się nie spotkałam.