Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Zdrowy tryb życia - wersja indywidualna - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Zdrowy tryb życia (/forum-zdrowy-tryb-%C5%BCycia.html)
+--- Wątek: Zdrowy tryb życia - wersja indywidualna (/t-zdrowy-tryb-%C5%BCycia-wersja-indywidualna)



Zdrowy tryb życia - wersja indywidualna - Willbesomeone - 11-12-2014 12:22 PM

W jaki sposób dobieracie dla siebie odpowiedni zdrowy tryb życia? Tzn. na jakiej podstawie stosujecie dietę (grupa krwi / tryb życia itp.) oraz jakie ćwiczenia są odpowiednie dla kogo? Chciałabym nieco zmienić swoje życie, ale nie bardzo wiem, jak to ugryźć. Z góry dziękuję za wszelkie info.


RE: Zdrowy tryb życia - wersja indywidualna - Panikara - 11-13-2014 09:47 AM

U mnie w rodzinie diagnozowano nowotwory, więc ja np. dietę prowadzę w opraciu o pewne produkty, które służą:

- Rak jamy ustnej, gardła, krtani, przełyku, żołądka: warzywa niskoskrobiowe (brokuły, sałata, ogórek, pomidory, kapusta, kalafior, cukinia, bakłażan, papryka, rzepa, szparagi, szpinak, cykoria, seler naciowy, kapusta kiszona, cebula, czosnek, pietruszka, rzodkiewka, por, kiełki rzodkiewki i lucerny)

- Rak jamy ustnej, gardła, krtani, przełyku, żołądka, płuca: owoce

- Rak żołądka: Warzywa cebulowate (cebula - wszystkie rodzaje, czosnek, por, szalotka, siedmiolatka, szczypiorek)

- Rak jelita grubego: czosnek, Produkty mleczne zawierające wapń

- Rak przełyku: Żywność zawierająca witaminę C (owoce, warzywa; żywność zawierająca betakaroten (tran, wątróbka drobiowa, marchew, natka pietruszki, jaja, szpinak, dynia, morele, mango)

- Rak trzustki: Żywność zawierająca foliany (ciemnozielone warzywa, nasiona roślin strączkowych, orzechy, drożdże, owoce typu awokado, banany, maliny, pomarańcze)

- Rak jamy ustnej, gardła, krtani, płuc: Żywność zawierająca karotenoidy (marchew, bataty, dynia, papryka, pietruszka, jarmuż, szpinak, pomidory, brokuły, morele)

- Rak prostaty: Żywność zawierająca likopen (pomidory, arbuzy, czerwone grejpfruty, papaja). Żywność zawierająca selen (brązowy ryż, kukurydza, owies, pestki dyni, chude mięso i ryby, półtłuste mleko)


RE: Zdrowy tryb życia - wersja indywidualna - Willbesomeone - 11-13-2014 01:25 PM

Co do diety jeżeli idziemy w tym kierunku myślę, że należy wykluczyć lub zminimalizować: tłuszcze zwierzęce, smażone czerwone mięso i sól. Podczas smażenia wydziela się akroleina i aflatoksyny – czynniki rakotwórcze. Czyli najlepiej spożywać pokarmy gotowane w wodzie, na parze, ewentualnie surowe.


RE: Zdrowy tryb życia - wersja indywidualna - monikada - 03-31-2015 07:25 PM

Ja przeszłam na weganizm ze względu na zdrowię - muszę powiedzieć, że jak na razie bardzo, bardzo mi służy. Tylko sam weganizm nie musi być zdrowy! Ja odżywiam się głownie owocami i warzywami, nie jem praktycznie żadnych przetworzonych rzeczy no i unikam tłuszczy.