Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Problem żołądek / jelita? - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: Problem żołądek / jelita? (/t-problem-%C5%BCo%C5%82%C4%85dek-jelita)



Problem żołądek / jelita? - ToJestemJa - 12-18-2014 05:11 PM

Cześć, mam bardzo dokuczliwy problem. Mianowicie zbierają mi się ogromne ilości gazów. Po prostu mogę cały czas z siebie wydalać; kolokwialnie - pierdzieć. Da się to jednak jakoś kontrolować. Po zjedzeniu, szczególnie dużego posiłku (porządny obiad) mam spokój na 3-4 godziny. Kanapka w szkole raczej też pomaga, ale wiadomo. Nie jest to porównywalne z talerzem ziemniaków i dużym kotletem. Ktoś by powiedział, żebym jadł cały czas, ale to nie jest takie proste. 1 nie mam nigdy apetytu (muszę być bardzo głodny). 2 są takie sytuacje, w których musimy po prostu się powstrzymać od jedzenia na parę godzin.
Dodam jeszcze, że z rana to zupełny brak apetytu. Zjedzenie trzech kanapek zajmuje mi 20 minut, co wieczorem mi zajmie 5 minut.
Oprócz takich dolegliwości jeszcze często mi się odbija(? Nie wiem czy to dobre określenie. Leci mi jakby powietrze z żołądka i rozprasza się na wysokości gardła wytwarzając dźwięk i taką wibrację.) oraz często zdarza się, że mój brzuch daje o sobie znać dosyć głośnymi dźwiękami.
USG nic ciekawego nie wykryło.


RE: Problem żołądek / jelita? - daddy - 04-03-2015 04:41 PM

Synu, tak Ci powiem, chociaż ojcem Twoim nie jestem, a dużo starszy chyba też nie, więc nawet fizjologicznie nie jest to możliwe, bym nim był. Otóż sprawa jest taka, że musisz popracować nad swoją dietą. Poranny posiłek jest bardzo ważny, daje energii na cały dzień. Są różne mity o tym, czy jest dobry czy nie ale i tak prawda jest taka, że energi daje i lepiej się trawi, bo w końcu w ciągu dnia się ruszać, idąć do szkoły, mając pierwsze zajęcia potrzebujesz się rozkręcić Smile Może zamiast kotleta warto zjeść ryż i rybę? Lekko strawne, pełne witamin i zdecydowanie lepsze. Zdaje mi się, że to dieta tak na Ciebie wpływa, nie wiem co jesz ale jest to istotne, musisz to napisać, także ile masz lat i jaki tryb życia prowadzisz. Teraz czasy są takie, że nawet młodzi mają takie problemy, wszystko wina technologii Smile Nie oceniam Cię ani nic, ale gdzieś trzeba znaleźć przyczynę. Jeżeli jadasz byle jak, byle co i kiedy popadanie to nie dziw się, że tak się dzieje. Nie jesteśmy super herosami, tylko zwykłymi mięczakami, podatnymi na masę chorób, czynników i tak dalej, masz poczytaj bo to chyba o twoim problemie: http://www.biomedical.pl/zdrowie/wzdecia-i-dokuczliwe-skurcze-jelit-165.html może Ci coś to pomoże. Tak jak mówię, zmień dietę na tydzień, odżywiaj się regularnie, dużo wody niegazowanej, polecam też zieloną herbatę i zobaczysz, czy będą jakieś efekty Wink