Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
hantle na wzmocnienie mięśni - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Zdrowy tryb życia (/forum-zdrowy-tryb-%C5%BCycia.html)
+--- Wątek: hantle na wzmocnienie mięśni (/t-hantle-na-wzmocnienie-mi%C4%99%C5%9Bni)



hantle na wzmocnienie mięśni - trzymampuls - 04-30-2015 10:23 AM

hej, mam nadzieje ze to dobry dzial, no ale w koncu cwiczenia to tez element zdrowego trybu zycia, prawda..?Smile wiem ze to nie forum dla kulturystow ale mam nadzieje ze ktos z was moze cos bedzie na ten temat wiedzial - chodzi mi mianowicie o hantle. znalazlam w necie fajna rozpiske cwiczonek na rozne partie ciala i chcialabym je zaczac cwiczyc, tylko ze nie mam sprzetu i nie wiem za bardzo co kupic :/ ktos pomoze?


RE: hantle na wzmocnienie mięśni - AniaABCfitness - 04-30-2015 01:47 PM

Cześć trzymampuls, postaram się pomóc Smile Hantle są bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie różnych grup mięśni, wbrew popularnemu przekonaniu można z nimi wyćwiczyć nie tylko ramiona. Sugerowałabym zakup hantli regulowanych, ze zmiennym obciążeniem, które możesz dodawać w miarę postępów w treningu. Wystarczą na dłużej niż hantelki o ustalonej wadze. Nie wiem jakie fundusze planujesz przeznaczyć na zakup, ale najlepszym rozwiązaniem byłby zakup wytrzymałych hantli żeliwnych, np. zestawu 2 x 15 kg. W nieco niższej cenie zakupisz obciążenia bitumiczne, dla porównania zestaw o zbliżonej wadze – 2 x 16 kg


RE: hantle na wzmocnienie mięśni - martabielec - 05-07-2015 02:43 PM

Nie wiem czy akurat teraz są dostępne ale kiedyś można było w Lidlu kupić hantle i akcesoria do ćwiczeń. Niedrogie, a dla osoby początkującej w porządku Smile Tak jak pisał kolega, wszystko zależy od budżetu jaki chcesz przeznaczyć na ten zakup. Jeśli jesteś osobą na prawdę początkującą to możesz nawet na początek wykorzystać do ćwiczeń półlitrowe butelki z wodą.


RE: hantle na wzmocnienie mięśni - AniaABCfitness - 08-07-2015 11:49 AM

To prawda, ale jeśli ktoś ćwiczy regularnie to bardzo szybko będzie to dla niego za mało Smile Ćwiczenia mają sens wtedy, kiedy wymagają od nas jakiegoś wysiłku, kiedy jest zbyt prosto nie ma też efektu. Przykładowe ćwiczenia z hantlami można znaleźć tutaj: http://www.abcfitness.pl/cwiczenia_z_hantlami.html


RE: hantle na wzmocnienie mięśni - Sabinka - 11-03-2015 12:06 AM

A ja polecam zapisać się na siłownię Wink Jest tam więcej sprzętu, możliwość uczestnictwa w zajęciach grupowych no i pomoc instruktora. Mi siłownia pomaga się bardziej mobilizować (gdy ćwiczyłam w domu robiłam ćwiczenia niedokładnie i dosyć nieregularnie), jak jestem na siłowni to świadomość że ktoś na mnie patrzy mobilizuje mnie do większego wysiłku i dokładności Wink No i karnet - mówię sobie, że przecież muszę iść na siłownię, bo nie mogę zmarnować karnetu Wink


RE: hantle na wzmocnienie mięśni - Elena - 12-29-2015 03:52 PM

Również jestem za siłownią. W domu będziesz mieć motywację maksymalnie na pare tygodni, siłownia a ćwiczenie w domu to całkowicie inna bajka


RE: hantle na wzmocnienie mięśni - m.michalsky - 09-20-2016 10:18 AM

Ja z kolei ćwiczę z domu od kilku dobrych lat - pamiętaj, zacznij od małych ciężarów, a następnie je stopniowo zwiększaj. Możesz zrobić kalendarz w którym będziesz odhaczał odbyte treningi, aby mieć motywację. Pozdrawiam.


RE: hantle na wzmocnienie mięśni - mysia0054 - 03-20-2017 07:21 PM

Na dobry początek jeśli nie ćwiczyłeś w ten sposób to butelka napełniona wodą


RE: hantle na wzmocnienie mięśni - JulitkaKorobejko - 05-31-2017 09:26 PM

Nie przesadzajmy z butelką Smile to nie lata 90Smile teraz hantle nie są drogie, a kupisz raz i masz do konca życia Smile osobiście polecam hantle ponieważ podczas ich ćwiczeń wzmacniamy mięsnie stabilizujące