Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Potworne swędzenie. - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Uroda (/forum-uroda.html)
+--- Dział: Dermatologia (/forum-dermatologia.html)
+--- Wątek: Potworne swędzenie. (/t-potworne-sw%C4%99dzenie)



Potworne swędzenie. - Murin - 05-14-2015 08:17 PM

Witam.Mam pewien problem,chodzi o swędzenie,miałem to już kilka lat temu,ale mi to przeszło samoczynnie z tego pamiętam (nigdy nie brałem jakiś lekarstw),odpuściło na rok ale potem znowu wróciło na kilka miesięcy,i znowu miałem spokój,ale teraz ... Trwa to już jakieś 7-8 miesięcy może nawet lepiej.. Nie ważne czy po kąpieli czy nie,na początku swędziały mnie tylko uda ew. Kostki i nic więcej.Ale teraz to się nasila,po kąpieli dopóki nie wejdę pod kołdrę,lub założę długiej piżamy/spodni,po prostu dostaje szału.Nogi swędzą mnie przeokropnie,próbowałem to ignorować,myślałem że jak nie będę podrażniał tego jeszcze bardziej to mi przejdzie.. Ale niestety najdłużej wytrwałem może z 30 sekund. Od pewnego czasu nasila się to wszystko z tego względu że zaczynają mnie swędzieć inne części ciała np. Barki,klatka,plecy ( plecy prawie tak intensywnie jak nogi,nie do zniesienia..) zaczynam się powoli martwić bo nie wiem jak to zwalczyć,a ostatnio siadając na krześle w szkole,gdy dotknąłem plecami oparcia,natychmiast strasznie zaczeły mnie swędzieć plecy.Nie mogę ubrać krótkich spodenek,ponieważ po chwili zaczyna mnie przeraźliwie swędzieć skóra,jestem alergikiem zapewne ma to jakiś związek z tym,ale bez przesady ja to mam jakoś od jesieni,i teraz się zaczęło nasilać.Przy okazji żeby nie tworzyć drugiego tematu napisze tutaj.Co jakiś czas mam problem z złapaniem pełnego oddechu,czuje jakbym miał jakiś ciężar na klatce (nie kuje ani nic,po prostu czuje jakby ucisk)nie pale papierosów,więc to nie od tego,ale jestem biernym palaczem,więc może jednak... Takie uciski mam często podczas stresu,ale zdarza się tak że i bez mnie tak łapie.Próbowałem wielu mydeł,żelów,płynów,proszków hipoalergiczne nie hipoalergiczne nic to nie dało.. Mam nadzieje że w miarę jasno to opisałem.Zapomniałem dodać że mam 18 lat,i pewną dolegliwość,jestem za duży jak na swój wiek,i moje serce nie nadąża pompować krwi,może to coś pomoże.


RE: Potworne swędzenie. - Strongmenka - 02-02-2016 03:49 PM

Moja siostra ma swędzenie na nogach. Nikt jej nie umie pomóc, sterydy też nie dają rady. Ma spokój miesiąc i znów to wraca.


RE: Potworne swędzenie. - Anncia - 12-23-2016 01:37 PM

A u psychologa byłaś? Ponoć często w sytuacjach stresowych organizm tak reaguje.... Niestety uciążliwa dolegliwość.