Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Pulsowanie w uchu i w oczach - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: Pulsowanie w uchu i w oczach (/t-pulsowanie-w-uchu-i-w-oczach)



Pulsowanie w uchu i w oczach - Derena - 08-12-2015 01:32 PM

Doskwiera mi od jakiegoś czasu pulsowanie w uchu i tak jakby przechodziło na oczy - ten tętniący puls uciska mi gałkę oczną i wywołuje wręcz ból - jest to naprawdę uciążliwe. Czy ktoś poradzi mi do jakiego specjalisty powinnam się udać. Z czym mogą być związane takie objawy?


RE: Pulsowanie w uchu i w oczach - Aldi - 08-17-2015 08:41 PM

Może to nadciśnienie tętnicze? Ostatnio też miałam tak jakby pulsowanie przed oczami, ale chyba nie było u mnie to tak bolesne jak u Ciebie. W każdym razie znalazłam taką wypowiedź lekarza na ten temat https://www.medpytania.pl/9928-czy-ktos-widzi-puls-w-oczach.


RE: Pulsowanie w uchu i w oczach - aurela - 08-27-2015 08:25 PM

Hm..a to nie są jakieś problemy z nerwami, jakieś niedobory magnezu? Z tym kojarzy mi się takie miejscowe pulsowanie, ale nie mam pojęcia, ja jak mam takie wątpliwości to szukam sobie na http://wylecz.to/ czy są jakieś artykuły o tym, jak nie, to zawsze można zapytać ekspertów co o tym sądzą, ale wiadomo, że finalnie i tak będziesz musiała pewnie wylądować u lekarza..obstawiałabym neurologa.


RE: Pulsowanie w uchu i w oczach - abcreha - 09-03-2015 09:17 AM

Najlepiej, jeśli w chwile po wystąpieniu dolegliwości zmierzysz ciśnienie krwi. Jeśli będzie w normie, to warto uzupełnić potas i magnez oraz wypocząć. Jeśli mimo to nie będzie ulgi udaj się do lekarza POZ.


RE: Pulsowanie w uchu i w oczach - Marselina - 11-24-2015 06:51 AM

Hejka! Wiadomo co ty było? Mam podobny objaw - pulsowanie w środku oka, biorę magnez ale na razie nic nie daje (biorę ok. 2 tygodni).


RE: Pulsowanie w uchu i w oczach - Filip - 03-01-2016 05:38 AM

Wygląda mi to na brak magnezu. Zrób podstawowe badania Smile


RE: Pulsowanie w uchu i w oczach - Sparti - 07-28-2016 02:55 PM

Jeśli chodzi o oczy to może być to kwestia nerwów w gałce ocznej lub nadciśnienia tętniczego. Musisz koniecznie wykonać badania nie tylko ciśnienia krwi, ale również podstawowe neurologiczne, tak nie pomyliłem się !


RE: Pulsowanie w uchu i w oczach - Polkjuhaa - 08-04-2016 06:59 AM

kiedys mialem podobne objawy. Na poczatku to bagatelizowalem, poniewaz myslalem, ze to moze od dudnienia na dyskotece Tongue z czasem nie ustepowalo i stawalo sie to coraz bardziej dokuczliwe. No to poszedlem do lekarza rodzinnego. Zapisal mi cos na to i powiedzial, ze byc moze to promeniuje od migreny. Bo mialem tez dodatkowo bile glowy przy tym. Lykalem te tabsy od niego i po jakims czasie przeszlo. Takze wydaje mi sie, ze tutaj nie ma co czekac, tylko trzeba od razu isc do lekarza pierwszego kontaktu


RE: Pulsowanie w uchu i w oczach - Halluxmed - 08-09-2016 08:59 AM

Może to jakieś początki objawów migrenowych, nie miałeś może jakiejś rodziny, która też miała podobne objawy? Skłonności migrenowe są dziedziczne. Lepiej udaj się do specjalisty, nim szybciej tym lepiej.
Pozdrawiam