Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
dieta oczyszczająca sokami - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Uroda (/forum-uroda.html)
+--- Dział: Dieta (/forum-dieta.html)
+--- Wątek: dieta oczyszczająca sokami (/t-dieta-oczyszczaj%C4%85ca-sokami)



dieta oczyszczająca sokami - janka 34 - 10-13-2015 04:41 PM

Czytalam ostatnio o diecie, która oczyszcza organizm dzięki piciu soków. Wiem, że należy wtedy pić dużą ilość soków warzywnych Stosował ją ktoś z Was? Wydaje mi się, że po takiej diecie nie powinno być żadnych skutków ubocznych bo to przecież same witaminy?


RE: dieta oczyszczająca sokami - krzystek - 01-16-2016 11:27 PM

Nie wiem jak jest ze skutkami ubocznymi, to pewnie tez zależy czy nie masz jakichś chorób towarzyszących (cukrzyca czy problemy z refluksem przełykowym) bo one pewnie są jakimiś przeciwwskazaniami, ale ogólnie też sporo tym czytałem, ale ostatecznie nie zdecydowałem się bo mam cukrzycę typu drugiego i nie mogę niestety jeść za często owoców, warzywa tylko niektóre więc byłoby mi chyba ciężko skompilować coś z tego co "mogę" spożywać. Generalnie polecam Ci lekturę tego artykułu zdrowienacodzien.pl/a-40-sposoby-leczenia-dieta---sokoterapia-/ jest tam sporo cennych, praktycznych rad i kilka wskazań co do konktenych właściwości i działania leczniczego podstawowych soków. Bardzo ciekawa lektura i na pewno wiele Ci rozjaśni.


RE: dieta oczyszczająca sokami - Tola03 - 05-31-2016 01:11 PM

Ja preferuję tradycyjną dietę oczyszczającą wodą, soki mogą zakwasić organizm.


RE: dieta oczyszczająca sokami - pelicja - 08-22-2016 01:02 PM

Też słyszałam, że takie diety są dobre, ale mają trwać krótko - 3 dni. Skutek uboczny to oczyszczenie ciała i wzrost energii. Jeśli na coś chorujesz, to lepiej konsultuj z lekarzem, czy możesz przeprowadzić taką dietę.


RE: dieta oczyszczająca sokami - salek - 09-04-2020 09:24 AM

Największe ograniczenia polecam na początku diety, potem od czasu do czasu-jak jesteśmy bliskie ideału-można sobie poszaleć i zrobić jakieś odstepstwo, w końcu coś nam się od życia należy ...;-))

Rano i wieczorem testuję się paskami ketodiastic-jak widzę ,że zmnienia się na bordowy, to od razu motywacja większa....

W ketozę wchodzi się zazwyczaj 1 -3 dni, mnie udaje się nawet w jeden, pod warunkiem,że wcinam dużo tłuszczu.

Parę razy skusiłam się wieczorne piwko-i niestety pasek blaknie-także niewskazane przy diecie....

Jesli chcecie natomiast pozbyć się problemu z cellulitem, polecam poczytać sobie o serum Vialise na cellulit https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?&mode=pokaz&id=48616 Sama stosuję i jestem pod wrazeniem działania, kolezanka mi poleciła i podchodziłam do tego z wątpliwościami ale działa i to jest ważne.


RE: dieta oczyszczająca sokami - m@rta - 03-15-2021 12:04 PM

Dobrze wiedzieć takie rzeczy.