Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Problem z nadwagą - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Zdrowy tryb życia (/forum-zdrowy-tryb-%C5%BCycia.html)
+--- Wątek: Problem z nadwagą (/t-problem-z-nadwag%C4%85)

1 2


Problem z nadwagą - filips110 - 01-25-2016 12:00 AM

Witam serdecznie, na początku przedstawię się i podam kilka informacji o sobie. Mam na imię Filip, w tym roku będę miał 17lat, mam 172cm wzrostu i ważę 92kg. Chcialbym schudnąć, ponieważ nie odpowiada mi swoje ciało. Głównie chodzi o moje zdrowie, oraz o obelgi. Próbowałem schudnąć po swojemu, tj. mniej jadłem, ale to nic nie dało. Od trzech dni używam tabletki na łaknienie, zmniejsza troche uczucie głodu, lecz działa kilka godzin, a stosuje się tylko raz dziennie.
Chciałbym na początku zejść do 80kg (jeżeli to sie kiedykolwiek uda). Mógłbym dostać jakieś porady jak sie odżywiać itp.
Pozdrawiam wszystkich! Smile


RE: Problem z nadwagą - Jasmin - 02-08-2016 02:35 PM

a uprawiasz jakiś sport czy robić jakieś ćwiczenia przynajmniej w domu? Bez tego ciężko schudnąć, branie jakieś syfiastych tabletek odradzam, najlepiej racjonalne żywienie i aktywność fizyczna, absolutne podstawy zdrowego odchudzania: http://www.biomedical.pl/dieta-i-odzywianie/zdrowe-odchudzanie-6298.html - bez tego ani rusz


RE: Problem z nadwagą - dynamical - 02-11-2016 01:31 PM

Bo jeśli zdrowo się odżywiałeś bez ruchu to nie dziwne, że nie dało to efektu. Jasmin ma rację, ważna jest zbilansowana dieta i ruch. Fajnie sprawdzają się takie rowerki treningowe http://e-candy.pl/293-rowerki-treningowe masz w domu, nie masz wymówek Wink A do tego możesz ćwiczyć kiedy chcesz i ile chcesz. Jak Cię najdzie ochota na prawdziwy rower i jakąś wycieczkę, nie masz problemów z kondycją. Mi bardzo pomogło


RE: Problem z nadwagą - Telimena1221 - 02-12-2016 12:33 PM

najważniejsza jest aktywność fizyczna, zauważcie, że osoby z nadwagą to przeważnie takie osoby, które albo pracują przy komputerze, albo po prostu mało się ruszają w ogóle, nawet jak mają taką szansę, no muszą coś z tym zrobić, wtedy dopiero będzie można zarzucić odpowiednią dietę, nie w odwrotnej kolejności, bo to nic nie da, sama dieta bez odpowiedniej dawki ruchu jest kompletnie bezsensowna


RE: Problem z nadwagą - dynamical - 03-02-2016 01:18 PM

Zresztą, dobrze jest się za to zabrać jak najszybciej, bo niestety nadwaga ma później swoje konsekwencje. Może Ci na przykład siąść kręgosłup, a wtedy będzie potrzebny masaż leczniczy. Znajomy tak miał, na szczęście znalazł dobry gabinet w Warszawie http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaze-lecznicze/masaz-leczniczy/ ale im szybciej zaczniesz dietę i ćwiczenia tym większe prawdopodobieństwo, że nie będziesz miał takich problemów.


RE: Problem z nadwagą - WasSaw - 04-13-2016 01:00 PM

tez problemy z nadwaga nie byly mi niestety obce. Na szczescie udalo mi sie to wszystko przezwyciezyc. Grunt to pozytywne myslenie. Bez tego nic Wam nie wyjdzie, bo jesli od razu bedziecie bardzo zdolowani, to kiepsko liczyc na efekty. Takze to jest jedna kwestia. Druga to taka, ze trzeba koniecznie zadbac o zdrowe odzywianie. Jak ktos bedzie jak golonke i popijal piwem, to problemy z nadwaga raczej mu nie mina. No trzeba sobie to szczerze powiedziec. Takze wydaje mi sie, ze trzeba zadbac o ruch. Nie bedziesz sie ruszal, bedziesz mial klopoty z nadmiarem kilogramow


RE: Problem z nadwagą - Aldi - 08-08-2016 04:30 PM

Najważniejsza jest aktywność fizyczna, a potem dopiero dieta Smile oczywiście rozważne,nie polecam głodówek.


RE: Problem z nadwagą - pelicja - 08-22-2016 01:05 PM

Tzn. jak jesz? Po prostu mniej czy zdrowiej? Bo jeśli nadal jesz tłusto, to wagi nie zrzucisz. Zmień jadłospis na mniej kaloryczny, lekkostrawny, bez dużej ilości węglowodanów. Do tego zacznij się ruszać, rower, rolki, truchtanie, na początek coś lekkiego.


RE: Problem z nadwagą - Maciej P. - 10-07-2016 01:01 PM

Na necie znajdziesz masę odpowiednich diet i mikstur które pomogą ci schudnąć ale wiadomo że podstawą jest również ruch. Kiedyś gdzieś wyczytałem że 40% to wysiłek a 60% to co jemy - więc jesteś tym co jesz ;-) Proste


RE: Problem z nadwagą - kasiabanska80 - 12-17-2016 11:32 AM

Ja mogę polecić jeść dużo warzyw, przede wszystkim zielonych. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek. Tak naprawdę chodzi o to, żeby organizm spalał tłuszcz, a nie go magazynował. To czy organizm spala komórki tłuszczowe czy je magazynuje zależy od prawidłowego poziomu hormonów w ciele. Niestety 97 % osób ma zaburzony poziom hormonów i zamiast chudnąć tyje, nawet jak stara się zdrowo odżywiać. Dopiero jak pozbędziesz się hormonów odpowiedzialnych za magazynowanie komórek tłuszczowych i zaczniesz wytwarzać hormony odpowiedzialne za spalanie tłuszczu to kilogramy zaczną znikać. To wszystko się robi przez odpowiednią dietę i właśnie w niej podstawą są zielone warzywa, dlatego jedź ich dużo, właściwie tyle ile się da, nie ma limitów. Więcej na blogu http://fitnesowiec.pl/jak-szybko-schudnac