Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
bol stawow biodrowych - operacja? - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: bol stawow biodrowych - operacja? (/t-bol-stawow-biodrowych-operacja)



bol stawow biodrowych - operacja? - patiushka - 09-29-2016 01:38 PM

witam. mam pytanie do lekarza/specjalisty/kogos kto poddal sie operacji stawow biodrowych. czeka mnie prawdopodobnie chirurgiczna interwencja, nic lekarz jeszcze nie mowil ale jest coraz gorzej. chcialabym dowiedziec sie, co mozna jeszcze zrobic zeby takiej operacji uniknac, niewiele rozumiem z lekarskiej nowomowy, wiem tyle ze mam zapalenie stawów i coraz gorzej u mnie z poruszaniem sie. bardzo prosze o rady co robic, bo nie wiem co robic.


RE: bol stawow biodrowych - operacja? - trzymampuls - 09-29-2016 04:31 PM

no ale skoro lekarz nie powiedzial nic o operacji to mysle ze nie ma co panikowac. poki nie zaleci mysle ze nie musisz sie tym martwic. dla pewnosci zasiegnalbym opinii jeszcze innego lekarza, moze zaleci lepsze leczenie.


RE: bol stawow biodrowych - operacja? - rugpoli - 09-30-2016 10:01 AM

Zasięgnięcie opinii innego specjalisty nie zaszkodzi - zapalenie stawów nie musi prowadzić ostatecznie do operacji. Możliwe, że pomogłyby iniekcje dostawowe - to króki, prosty zabieg polegający na wstrzyknięciu dawki kortykosteroidów, które zmniejszą bolesność stawów i ułatwią czy wręcz umożliwią rehabilitację i przywrócenie ruchomości. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie internetowej Rugpoli: http://www.rugpoli.pl/metody-leczenia/inwazyjne-metody-leczenia-bolu/iniekcje-dostawowe W razie pytań - jestem do dyspozycji.


RE: bol stawow biodrowych - operacja? - patiushka - 09-30-2016 11:08 AM

hm, a czy może to mieć jakieś skutki uboczne?


RE: bol stawow biodrowych - operacja? - Rebabnaton2 - 11-05-2016 03:28 PM

Jeżeli operacja będzie przeprowadzona prawidłowo skutków ubocznych nie powinno być. Ważne jest aby po zabiegu rehabilitacja była dobrze przygotowana przez doświadczonych fachowców.
Pozdrawiam