Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Zdrowy tryb życia (/forum-zdrowy-tryb-%C5%BCycia.html)
+--- Wątek: Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa (/t-%C4%87wiczenia-bezpieczne-dla-kr%C4%99gos%C5%82upa)



Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa - zofka.samofka - 11-07-2016 01:04 PM

Witam, Od dawna mam problemy z lędzwiami, biorę leki a ich skutkiem ubocznym jest przyrost masy ciała, a jak wiaodmo większa masa ciała obciąza kręgosłup i tak w koło macieju… szukam ćwiczeń które pomoga mi schudnąć ale które będą bezpieczne dla kręgosłupa. Bieganie odpada, pływac nie umiem a szkoda bo słysząłam że jest bardzo dobre dla kręgosłupa chociaz nie wiem czy pomaga schudnąć ale i tak się juz raczej nie nauczę. Co radzicie?


RE: Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa - trzymampuls - 11-08-2016 09:55 AM

ja radze skonsultowac sie z fizjoterapeuta, ktory dobierze ci zestaw cwiczen odpowiedni dla twojej przypadlosci


RE: Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa - AniaABCfitness - 11-10-2016 01:29 PM

To prawda, przy występowaniu jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych każdą aktywność fizyczną warto skonsultować ze specjalistą. Być może zaproponuje on ćwiczenia na orbitreku – to urządzenie polecane dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Trening na nim jest zbliżony do naturalnych ruchów ciała poprzez zaangażowanie wielu różnych partii mięśni. Mniej obciąża stawy dzięki przyleganiu nóg do urządzenia przez cały czas trwania treningu. Orbitrek w stosunkowo krótkim czasie pomaga zrzucić zbędne kilogramy i wyszczuplić sylwetkę. Wszystko dlatego, że trening odczuwany jest jako mniej intensywny niż w rzeczywistości. Jeżeli więc lekarz/rehabilitant nie będzie miał przeciwwskazań, orbitrek może być dla Ciebie bardzo dobrą opcją.


RE: Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa - zofka.samofka - 11-14-2016 10:36 AM

Zapytam napewno. A ile trzeba byloby wydac na taki orbitrek?


RE: Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa - AniaABCfitness - 11-15-2016 01:46 PM

Rozpiętość cenowa jest dość duża: od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy. Zależy przede wszystkim od rodzaju orbitreka (elektromagnetyczne są bardziej zaawansowane i droższe, magnetyczne nieco prostsze i tańsze). Tutaj możesz zapoznać się z naszą ofertą: http://www.sapphire-sport.com/pl/kategoria,orbitreki,5/. Jeżeli się zdecydujesz, służę radą w kwestii konkretnego modelu.


RE: Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa - zofka.samofka - 11-16-2016 10:22 AM

Nie przewydywałam tego w najbliższym budżecie wiec raczej tanszy niż drozszy. Magnetyczny jest wystarczający dla początkujących?


RE: Ćwiczenia bezpieczne dla kręgosłupa - AniaABCfitness - 11-18-2016 11:32 AM

Jak najbardziej. Być może spodoba Ci się model Sapphire SG-911E EAGLE: http://www.abcfitness.pl/sprzet-fitness-c5/orbitreki-trenazery-c8/orbitrek-magnetyczny-sapphire-sg-911e-eagle-p1459. To popularny, cieszący się dobrymi opiniami sprzęt. Stabilny i wytrzymały, z ośmiostopniową regulacją oporu, antypoślizgowymi pedałami i rolkami transportowymi ułatwiającymi przemieszczanie. Wyciszona obudowa sprawia, że trening nie generuje hałasu, a czujniki pulsu umożliwiają monitorowanie tętna i przeprowadzanie treningów cardio. W naszym sklepie dostępny jest w promocyjnej cenie, z pięcioletnią gwarancją w systemie door-to-door.