Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Złamany kręgosłup - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: Złamany kręgosłup (/t-z%C5%82amany-kr%C4%99gos%C5%82up)



Złamany kręgosłup - beata - 05-14-2010 01:30 PM

Witam, mam pewnie pytania. Najpierw opiszę lekko mój przypadek.
(Mam 16 lat, 171 cm wzrostu i ważę 55 kg )
3 kwietnia 2010 roku miałam wypadek.
Uszkodziłam sobie kręgosłup. Jest on złamany w pięciu miejscach.
drugi krąg szyjny (obrotowy) jest zoperowany, zamiast niego jest śruba tytanowa. no i są jeszcze cztery.następny to 7 szyjny.
Potem dwa piersiowe i jeden lędźwiowy(L11).
W poniedziałek zasłabłam w szkole no i zawieziono mnie do lekarza. Powiedział, że mam nie siadać tylko chodzić i leżeć.no i zwolnienie ze szkoły też już mam.
Noszę gorset i sznurówkę.Lekarz mówił by sznurówkę zdejmować do leżenia

no a teraz moje pytania:
1.Czy mogę wykonywać jakieś ćwiczenia leżąc bądź stojąc by nie obciążać kręgosłupa?jeśli tak to prosiłabym o wymienienie ich.
wiem, że trochę głupie pytanie ale mam ekspresowego lekarza i nawet nie zdążyłam pomyśleć o co mogę go zapytać.
2.spacery o jakiej długości (km) mogę robić ?
3.Jak długo mogę stać bez tej sznurówki ? (szybki prysznic czy można dłużej?)
4.Po jakim czasie będę mogła choć trochę pobiegać ? (złamanie kręgu lędźwiowego jest stabilne)

z góry dziękuję.fakt, że powinnam leżeć i wypoczywać..no ale wcześniej trenowałam boks i prowadziłam bardzo aktywny i zdrowy tryb życia..


RE: Złamany kręgosłup - Gość - 06-03-2011 12:10 PM

Jeżeli masz już dosyć zatrważających zaniedbań i nieprawidłowości w służbie zdrowia? To sprawdź dla własnego dobra, jak ogromną rolę w ratowaniu Twojego życia i zdrowia może mieć SWOBODNY I SZYBKI dostęp do PROFESJONALNEJ I SKUTECZNEJ procedury leczenia CHORY >>> ZDROWY. Obejmującej kompleksową opiekę medyczną przez cały cykl leczenia. Od podstawowych konsultacji lekarskich do zabiegów chirurgii jednego dnia czy rehabilitację. Wszystko to z dostępem przez telefon, w 800 najlepszych placówkach medycznych w całym kraju. Poznaj szczegóły. Paulina Dusza, paulina.dusza1@wp.pl