Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Cwiczenia po kontuzji - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: Cwiczenia po kontuzji (/t-cwiczenia-po-kontuzji)



Cwiczenia po kontuzji - niecierpliwa_kinia - 12-12-2016 10:11 AM

Czy można i co można ćwiczyć po przebytej kontuzji kolana? Unieruchomiło mnie to na troche ale teraz mogłabym już wrócić do jakiejs aktywności zanim się całkiem zastane. Potrzebuję tylko rady co mogę a co nie mogę robić po takiej kontuzji. Dokładnie polegało to na uszkodzeniu więzadła po upadku na nartach. Już mnie nie boli i wszystko jest wporządku tylko się boję zebym sobie biedy nie napytała bo może to być teraz jakieś osłabione miejsce, no nie? nie chcę powtórki z rozrywki.


RE: Cwiczenia po kontuzji - ishabell - 12-13-2016 12:44 PM

z tego co wiem po takich urazach dobry jest rowerek stacjonarny, moja mama jeżdziła jak miała uraz jakiegos wyrostka w lędzwiach, tylko żebyś nie przedobrzyła Wink


RE: Cwiczenia po kontuzji - AniaABCfitness - 12-14-2016 12:36 PM

Można, a nawet trzeba! Ćwiczenia są elementem rehabilitacji, która ma pomóc w powrocie do całkowitej sprawności po odniesionej kontuzji. Ich celem jest przywrócenie siły mięśniom kolanowym. Rowerek treningowy to bardzo dobry pomysł – jest często sugerowany osobom z problemami w obrębie kończyn dolnych, gdyż nie powoduje zwiększonego nacisku na stawy. Proponuję zacząć od minimalnego obciążenia, które powoli możesz intensyfikować. Pamiętaj, aby również wysokość siodełka dostosować do swoich potrzeb. Ustawione zbyt nisko może zwiększać obciążenie stawów, a zbyt wysoko – niekorzystnie wpłynąć na Twoją stabilność w czasie ćwiczeń.


RE: Cwiczenia po kontuzji - wojowniczka - 12-15-2016 10:38 AM

ja jestem aktualnie na kupnie, więc sie troche podepnę, co prawda nie mam problemu z kolanami ani z niczym ale ktoś mi powiedział że od tego można schudnąć więc się napaliłam Wink czy to prawda? Ile czasu potrzebuję żeby zrzucić powiedzmy 10 kilogramów? I czy dla odchudzania ma znaczenie jaki model kupie czy rower to rower? Wink


RE: Cwiczenia po kontuzji - ishabell - 12-16-2016 02:16 PM

to zależy jak często i jak długo będziesz jeżdzić, mama wtedy też schudla trochę z tego co pamiętam ale nie umiem powiedzieć w jakim czasie i ile


RE: Cwiczenia po kontuzji - AniaABCfitness - 12-19-2016 09:26 AM

Ćwiczenia na rowerku stacjonarnym mogą skutecznie wspomóc proces odchudzania. Trudno odpowiedzieć na pytanie o to, w jakim czasie osiągniesz pożądany efekt. Zależy to od wielu czynników, w tym indywidualnych preferencji, ale przy zachowaniu systematyczności treningu oraz połączeniu ćwiczeń z odpowiednio zbilansowaną dietą powinnaś zauważyć rezultaty w przeciągu kilku czy kilkunastu tygodni. Dla osiągnięcia szybszych i lepszych efektów warto urozmaicać trening i stosować tak zwane interwały, czyli zmieniać tempo pedałowania. Odpowiadając na pytanie o znaczenie modelu rowerka, warto zainwestować w taki, który posiada funkcję pomiaru pulsu – dzięki niej możesz na bieżąco monitorować pracę serca i wiedzieć, w którym momencie osiągasz etap spalania kalorii. Zapraszam Cię na naszego bloga, gdzie piszemy więcej na temat tego, na co zwrócić uwagę przy kupnie: http://www.abcfitness.pl/czym-kierowac-sie-przy-kupnie-rowerku-treningowego-ba19.


RE: Cwiczenia po kontuzji - michal92 - 02-16-2017 04:25 PM

jak najbrdziej rowerek stacjonarny