Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Wypadanie włósów - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Uroda (/forum-uroda.html)
+--- Dział: Dermatologia (/forum-dermatologia.html)
+--- Wątek: Wypadanie włósów (/t-wypadanie-w%C5%82%C3%B3s%C3%B3w)



Wypadanie włósów - Mysza8353358 - 05-15-2010 01:26 PM

Witam! Od kilku tygodni męczę się z wypadaniem włosów.Mam je bardzo gęste,niestety często się przetłuszczają z powodu na wiek(15 lat). codziennie garściami wychodzą mi z głowy po lekkim pociagnięciu grzebieniem.Jaka może być tego przyczyna.Myję je co dwa dni.Borykam się też z problemen łupieżu i przetłuszczającymi się włosami.Jak mogę zapobiec ich wypadaniu? Czy pomogą jakieś witaminy zawarte w owocach,warzywach czy powinnam brać tabletki???


RE: Wypadanie włósów - bozenka - 04-15-2011 12:25 PM

Myślę, że warto wziąć czasami jakiś suplement na wzmocnienie włosów, one zawierają wyciąg ze skrzypu polnego, a zbilansować dietę tak aby pomóc włosom jest ciężko. Ja zawsze biore kapsułki gal uroda, które maja naturalny skład, są niedrogie i zawsze poprawiają kondycje moich włosów.


RE: Wypadanie włósów - Gość - 04-29-2011 02:17 PM

Witaminy i owoce nic ci tu nie pomogą. Jedynie dobry dermatolog. Podejrzewam, że masz łupież łojotokowy i dlatego wypadają ci włosy. Jeżeli tego nie leczyłeś pod tłustymi łuskami łupieżu mogły także zagnieździć się grzyby, a nawet wytworzyć ropne wysięki. Nie lekceważ tego i leć biegiem do lekarza, bo żadne, ale to absolutnie żadne suplementy i domowe sposoby ci nie pomogą.
Aby wzmocnić organizm możesz łykać profilaktycznie np. linimer z gala, jednak pierwszy krok to udaj się do dobrego dermatologa.


RE: Wypadanie włósów - Gość - 06-03-2011 12:23 PM

Jeżeli masz już dosyć zatrważających zaniedbań i nieprawidłowości w służbie zdrowia.. To sprawdź dla własnego dobra, jak ogromną rolę w ratowaniu Twojego życia i zdrowia może mieć SWOBODNY I SZYBKI dostęp do PROFESJONALNEJ I SKUTECZNEJ procedury leczenia CHORY >>> ZDROWY. Obejmującej kompleksową opiekę medyczną przez cały cykl leczenia. Od podstawowych konsultacji lekarskich do zabiegów chirurgii jednego dnia czy rehabilitację. Wszystko to z dostępem przez telefon, w 800 najlepszych placówkach medycznych w całym kraju. Poznaj szczegóły. Paulina Dusza, paulina.dusza1@wp.pl


RE: Wypadanie włósów - kasgader - 03-19-2012 02:53 PM

(05-15-2010 01:26 PM)Mysza8353358 napisał(a):  Witam! Od kilku tygodni męczę się z wypadaniem włosów.Mam je bardzo gęste,niestety często się przetłuszczają z powodu na wiek(15 lat). codziennie garściami wychodzą mi z głowy po lekkim pociagnięciu grzebieniem.Jaka może być tego przyczyna.Myję je co dwa dni.Borykam się też z problemen łupieżu i przetłuszczającymi się włosami.Jak mogę zapobiec ich wypadaniu? Czy pomogą jakieś witaminy zawarte w owocach,warzywach czy powinnam brać tabletki???

Paulna! Skóra , włosy , paznokcie to jedno i Ty musisz odzywić organizm na poziomie komórkowym. Mozesz próbować czego chcesz jak Ci sie nie uda napisz; halinavis@wp.pl


RE: Wypadanie włósów - martynaly1991 - 03-20-2017 08:59 PM

Do wypadania włosów niestety ale przyczynić się może wiele rzeczy . Dosyć często i głownie wypadają poprzez brak witamin czy stres . Warto na ich wzmocnienie dostarczać różne suplementy diety , ja polecam skrzypowite .


RE: Wypadanie włósów - robert5P - 05-01-2017 01:10 PM

No tak, na to nie ma jednej przyczyny.


RE: Wypadanie włósów - zoma - 07-24-2017 12:49 PM

Koniecznie idż do dermatologa, możesz mieć łojotokowe zapalenie skóry, dlatego wypadają Ci włosy, a samo to nie przejdzie, konieczne jest stosowanie specjalnych szamponów i wcierek


RE: Wypadanie włósów - morela - 07-25-2017 12:04 PM

udaj się do dermatologa najlepiej jeśli jakieś naturalne sposoby nie działają, nie ma co kombinować na własną rękę i ekperymentować- szkod włosów


RE: Wypadanie włósów - milla - 08-20-2020 01:28 PM

Przychodze o pomoc bo juz nie daje rady z moimi wlosami. Zawsze mialam grube geste wlosy, ale przez ostatni miesiac moze poltora gubie je garsciami. Nigdy nie widzialam takiej ilosci wypadajacych wlosow u siebie.
W skrocie jesli chodzi o zdrowie:
- ostawilam anty przelom marca/kwietnia
- mam anemie
- ostatnio bylo bardzo duzo stresu u mnie
- dieta w porzadku, zdrowa wiadomo czasem trafi sie cos niezdrowego ale bez przesady.
Biore zelazo, kwas foliowy, biotebal i witaminy +ziola. Probuje uzywac banfi regularnie ale bez bicia sie przyznaje ze zapominam bo jestem tak wykonczona praca czasami. Bardzo czesto man anemie ale nigdy nie tracilam az tyle wlosow. Tarczyca ok, pod koniec pazdziernika mam kolejne badania po tym jak skoncze brac ta serie lekow.
Juz nie mam pomyslu jak je ratowac, czuje ze mam ich polowe mniej.. kazdy dookola tez to widzi.

Zastanawiam sie nad kupieniem kosmetyków Delpos: https://delpos.pl/produkt/zestaw/ Myślicie,że warto? W sumie takie tanie nie są.