Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
bieganie dla osób starszych - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Zdrowy tryb życia (/forum-zdrowy-tryb-%C5%BCycia.html)
+--- Wątek: bieganie dla osób starszych (/t-bieganie-dla-os%C3%B3b-starszych)



bieganie dla osób starszych - tomasz1966 - 04-12-2017 12:36 PM

Bardzo proszę o porade. Jestem po świeżo przebytym zawale serca. Lekarz zalecił mi dużo ruchu dla poprawy zdrowia. Mieszkam w mieście ale w moim wieku już chyba nie wypada chodzić na siłownię. Myślałem nad nordic walking albo ćwiczeniach w domu... Nie wiem za bardzo na co się zdecydować. O to się rozchodzi, żeby stracić trochę kilogramów i ogólnie o siebie zadbać żeby nie przechodzić tego wszystkiego po raz drugi. Jak to się mówi, zapobiegać a nie leczyć. Mieliście podobny problem?


RE: bieganie dla osób starszych - niecierpliwa_kinia - 04-13-2017 08:56 AM

(04-12-2017 12:36 PM)tomasz1966 napisał(a):  Bardzo proszę o porade. Jestem po świeżo przebytym zawale serca. Lekarz zalecił mi dużo ruchu dla poprawy zdrowia. Mieszkam w mieście ale w moim wieku już chyba nie wypada chodzić na siłownię. Myślałem nad nordic walking albo ćwiczeniach w domu... Nie wiem za bardzo na co się zdecydować. O to się rozchodzi, żeby stracić trochę kilogramów i ogólnie o siebie zadbać żeby nie przechodzić tego wszystkiego po raz drugi. Jak to się mówi, zapobiegać a nie leczyć. Mieliście podobny problem?

mój mąż pare lat temu był w podobnej sytuacji. nerwówka w pracy, papierosy, zero ruchu i tak samo się skończyło. jak wyszedł ze szpitala to się zawziął i dba o siebie. ruch ruchem ale po pierwsze zmiana odżywiania czyli parowane obiady i unikanie tłuszczu. codziennie wieczorem staramy się chodzić na długie spacery ale szybkim tempem żeby się spalało. od czasu do czasu chodzi na siłownie żeby popodnosić ciezarki. rzucił też palenie a to chyba pierwsza rzecz która pomaga?


RE: bieganie dla osób starszych - AniaABCfitness - 04-18-2017 10:37 AM

Witaj! Tak ja wyżej napisała moja poprzedniczka, odpowiednio dobrana dieta jest ważnym czynnikiem w powrocie do zdrowia i utrzymaniu dobrej kondycji. Jeśli chodzi o aktywność fizyczną, to dobrym wyborem jest bieżnia – sprawdza się zarówno dla osób starszych, jak i młodszych, ceniących sobie ćwiczenia w zaciszu domowym. Przy wyborze warto zwrócić uwagę, czy model ma funkcję przeprowadzania ćwiczeń cardio – wspomagają one pracę serca, a dodatkowo możemy cały czas kontrolować nasze tętno podczas treningu. Twojej uwadze polecam szczególnie model Sapphire SG-2100T JAZZ http://www.abcfitness.pl/sprzet-fitness-c5/bieznie-c9/bieznia-treningowa-sapphire-sg-2100t-jazz-p266, który jest aktualnie w promocyjnej cenie. Posiada ona 24 automatyczne programy, które pomogą Ci przeprowadzić trening, a dodatkowo będziesz miał ciągłą kontrolę nad pulsem dzięki sensorom umieszczonym w rączkach.


RE: bieganie dla osób starszych - tomasz1966 - 04-19-2017 08:04 AM

Myślałem nad bieżnią ale mieszkam w bloku i zastanawiam się, czy to nie za duży sprzęt.codziennie chowanie do piwnicy chyba też odpada, za dużo ceregieli


RE: bieganie dla osób starszych - AniaABCfitness - 04-25-2017 02:53 PM

O wielkość i wagę nie musisz się obawiać. Bieżnia posiada wygodny system składania, to pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce po zakończonym treningu. Kiedy ją złożysz, jej wymiary wyglądają następująco: 73,5 cm szerokości, 150 cm wysokości. Dodatkowo rolki transportowe pozwolą uniknąć dźwigania urządzenia i przenoszenia go.


RE: bieganie dla osób starszych - olek44m - 05-09-2017 03:19 PM

To prawda, bieżnie są przeróżne.