Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
19 LAT a takie problemy - o co chodzi? - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: 19 LAT a takie problemy - o co chodzi? (/t-19-lat-a-takie-problemy-o-co-chodzi)



19 LAT a takie problemy - o co chodzi? - sandman120 - 04-15-2017 03:18 PM

Witam serdecznie!
Mam 19 lat, moj problem zaczął się ok 3 lata temu. Podczas dłuższego chodzenia czy biegu, występowała u mnie tak jakb y kolka lub skurcz mięśni, oczywiście ignorowałem wszystko gdyż myślałem że prawidłowa reakcja organizmu, i tak zaczęło to się pojawiać coraz częsciej, raz na miesiąc , potem raz na tydzień a dziś mam to codziennie.
Otóż kiedy idę po kilkunastu metrach zaczyna mi się bol z lewej strony brzucha zaraz koło miednicy, nie jestem w stanie opsiać bolu ( nie chodzi tu o jego siłę tylko jaki on jest) coś na kształt sztywnienia mięśnia, ale też kolka. W każdym razie uniemożliwa mi to chodzenie, jeśli sie już raz pojawi się bedzie mi towarzyszył dopuki nie usiade i nie odpoczne, kiedyś odpoczynek 5 minutowy wystarczał teraz nawet 20 min nic nie daje bo wraca po parunastu metrach.
Ból ten nie występuje podczas siedzenia, spania czy ćwiczeń typu pąpki, brzuszki przysiady.

Występuje podczas : 1) chodzenie 2) bardzo intensywne pocieranie kołowe brzucha 3) gdy podskakuje ( po 4-5-6 podskokach pojawia się identyczny efekt jak poczas chodzenia)

Krew, ogolnie cała morfologia, ob, gastroskopia , 2x usg ( w 2 szpitalach), krew utajona, mocz 3 razy , tsh nic nie wykazują mam tylko helicobacter pylori ale to ni jak sie ma do problemu.

Lekarz mówi żebym poszedł do psychologa, nie wierzy mi w to co sie dzieje, mówi że jestem zdrowy ale przecież widze że nie! to nie jest normalne by w takim wieku nie móc chodzić.

Dodam że do tego jestem bardzo chudy moje BMI pokazuje mi niedożywienie a jem dużo mam spory apetyt, nie gorączkuje, całe życie odrzywiam się zdrowo, zero cukru, owoce warzywa, drób

Nie uprawiam sportu i mam siedzący tryb życia ( czasem cały dzień siedze przed komputerem) ale to raczej nie od tego, moj znajomy ma mniej ruchu odemnie a nic mu sie nie dzieje

Słabo u mnie z wypróznianiem występuje 1 raz na 2 dni ( srednio) oraz stosunek tego co z siebie wydalam do tego co zjem jest strasznie mały. Jem sporo, jestem chudy, wydalam mało.. i rzadko ?

Pije dużo mięty, rumianku ziół biorę wiataminy, kwasy omega, jem miód pszczeli prosto z pasieki, lecze sie propolisem domowym już miesiącami - NIC MI TO NIE DAJE z dnia na dzień coraz gorzej już chodzić nie mogę normalnie poważnie 10 metrów i konieć musze iść z bólem w brzuchu


Podczas ucisku miejscowego brzucha palcami ( jak to lekarz bada a badał mnie tak już z 6 razy) nie odczuwam wiekszego bolu albo raczej w ogole go nie ma, lekarz pewnie też nie wyczuwa guza bo by mi odrazu powiedział.



Ktoś mi może zasugerować co to jest? skąd sie może to brać?
Problem wciąż narasta nie wiem czy to nie zwiastun jakiejś straszliwej choroby błagam o każdą opinie w tym temacie.

( na kolanoskopie mnie nie stać 1000zł a nie jestem ubezpieczony)

Dodaję zdjęcie poglądowe ( to nie mój brzuch) miejsca w którym występuję ów sztywnienie? ból? kolka? ( cieżko powiedzieć co to jest)

Jeśli przeglądasz tego posta i masz chwilę czasu proszę poświeć ją i odpowiedz co jest to twoim zdaniem, Ja już nie mogę normalnie żyć z tą myślą że mogę być na coś chory


RE: 19 LAT a takie problemy - o co chodzi? - zoma - 07-24-2017 12:25 PM

A czy Twój lekarz rodzinny nie może dać Ci skierowania na kolonoskopię? Skoro inne badania są ok, to to musi być coś z jelitami. Albo może masz te dolegliwości na tle nerwowym? Różne rzeczy się dzieją z człowiekiem przez stres i nerwy.