Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Jakie korony? - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Zdrowy tryb życia (/forum-zdrowy-tryb-%C5%BCycia.html)
+--- Wątek: Jakie korony? (/t-jakie-korony)



Jakie korony? - tomek03 - 01-16-2018 11:02 AM

Hej hej moja nastepna wizyta u dentysty to zmiana naturalnej ale zniszczonej koronki na sztuczną i mam do tego czasu wybrac jaką korone chce ale nie wiem na jaką sie zdecydowac. Czy to prawda ze niektóre korony mogą uczulać?


RE: Jakie korony? - ishabell - 01-17-2018 11:31 AM

Zależy z jakiego materiału beda wykonane, jesli z takiego na jaki jestes uczulony to tak. Lepiej sobie zrobic jakies testy wczesniej zeby nie wydac niepotrzebnie pieniędzy i jeszcze nabawic sie nieprzyjemności


RE: Jakie korony? - Agmadent - 01-18-2018 10:19 AM

Wybór zależy od tego, na czym zależy Ci najbardziej: na estetyce wykonania i jak najlepszym efekcie naturalności, na niższej cenie czy maksymalnej trwałości osadzonej korony. Najlepszą imitację zębów naturalnych, dzięki efektowi przezierności, można otrzymać, stosując koronę pełnoceramiczną. Tańsze są korony metalowe licowane porcelaną, ale wyglądają nieco mniej naturalnie. Istnieją jeszcze korony galwaniczne, czyli wykonywane na metalowej podbudowie (ponad 99% złota), pokrywanej porcelaną, jednak są one nieco droższe ze względu na stosowaną technikę i materiały. Krótką charakterystykę trzech rodzajów koron protetycznych, oferowanych w Studiu Stomatologicznym Agmadent, znajdzie Pan na stronie internetowej: http://agmadent.pl/encyklopedia/protetyka/korony-protetyczne. Obecnie w stomatologii do wykonania uzupełnień stosuje się materiały, które odpowiadają wysokim wymogom ich biozgodności w kontakcie z tkankami jamy ustnej. Dotyczy to również uzupełnień metalowych, choć w ich przypadku nie można wykluczyć sporadycznych reakcji alergicznych. Dlatego też uzupełnienia ceramiczne są najbardziej bezpieczne pod tym względem. Uzupełnienia tego typu również są korzystniejsze, gdy u pacjenta istnieje konieczność wykonania badania rezonansu magnetycznego; metale mogą zaburzać prawidłowy odczyt badania.


RE: Jakie korony? - tomek03 - 01-19-2018 12:26 PM

Aha czyli te metalowe moga uczulic, ok. Do tej pory nie mialem zadnych alergi, ani jako dziecko ani teraz ale przezorny zawsze ubezpieczony. Duzy wybór nie ma co. Nie wiem czy mi jakos strasznie zalezy na estetyce, to nie jest super widoczne miejsce a nie śpiewam w chórze zeby całe uzębienie ludzkosci pokazywac Tongue ale tez nie chce ryzykowac z tymi materiałami uczulającymi no a co do rezonansu to raczej trudno przewidziec ale zawsze może byc konieczne wykonanie takiego badania


RE: Jakie korony? - Agmadent - 01-22-2018 12:47 PM

W takim razie proponuję wykorzystanie materiałów pełnoceramicznych, które cechuje wysoka tolerancja biologiczna, brak reakcji alergicznych oraz nie zaburzają obrazu rezonansu.


RE: Jakie korony? - salek - 04-24-2019 09:00 AM

Najlepiej dobrane przez lekarza stomatologa, Polecam również dobrze zorientować się do jakiego lekarza stomatologa się zapisujecie.Poczytać sobie o nim opinie oraz zobaczyć jakie ma doświadczenie w zakresie protetyki. Wstawienie korony tanie nie jest, wymagane jest również tutaj spore doświadczenie.

Ze swojej strony polecam gabinet stomatologii w Krakowie na Batorego. Sam wstawiałem tam sobie dwa zęby oraz jestem zadowolony.
https://studiose.med.pl/protetyka/