Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
uraz skręcenie nadgarstka - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: uraz skręcenie nadgarstka (/t-uraz-skr%C4%99cenie-nadgarstka)



uraz skręcenie nadgarstka - wojowniczka - 02-12-2018 11:51 AM

Hej, słuchajcie dziewczyny, mam problem. Wczoraj zrobiłam sobie coś z nadgarstkiem prawdopodobnie jest to skręcenie. Boli mnie nawet przy lekkim poruszaniu i jest spuchnięty.... Nie wiem co powinnam z tym zrobić żeby szybko doprowadzić go do lepszej form. Macie jakieś rady?


RE: uraz skręcenie nadgarstka - SulphurZdroj - 02-12-2018 03:04 PM

Witaj, najlepiej będzie, jeżeli skonsultujesz się z lekarzem ortopedą, który zdiagnozuje problem, doradzi odpowiednie leczenie i rehabilitację. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, które pomoże ustalić, czy w obrębie nadgarstka nie doszło do złamania, które początkowo daje objawy podobne do skręcenia. Niezależnie od diagnozy, polecam bals sulphur żel naszej firmy Sulphur Busko Zdrój. Leczy on różnego rodzaju urazy narządu ruchu – złamania, skręcenia czy zwichnięcia. Żel ten poprawia mikrokrążenie w tkankach, zwiększając resorpcję powstałych ognisk zapalnych i redukując dolegliwości związane z urazem.


RE: uraz skręcenie nadgarstka - lusia35 - 02-12-2018 04:45 PM

jak najszybciej do lekarza marsz! Przeciez mozliwe ze jest to zlamanie, wtedy sama sobie mozesz nie być w stanie pomoc… naprawdę nie radze bagatelizowac takiego problemu


RE: uraz skręcenie nadgarstka - wojowniczka - 02-13-2018 11:22 AM

dzięki, zapisałam się na wizytę do lekarza tak jak pisaliście ale niestety dopiero na jutro. Lekarz dzisiaj nie przyjmuje a bardzo zależy mi żeby iść właśnie do tego pana ponieważ słyszałam o nim dużo dobrych opinii. Gdzie szybko kupie ten żel i co jeszcze mam zrobić podczas czekania na wizytę?


RE: uraz skręcenie nadgarstka - SulphurZdroj - 02-13-2018 02:17 PM

Bals sulphur żel kupisz w większości aptek stacjonarnych lub w wybranych sklepach zielarsko-medycznych. Smarując nim nadgarstek, przyspieszysz jego powrót do sprawności i zmniejszysz ból spowodowany skręceniem lub złamaniem. Więcej o tym produkcie przeczytasz tutaj: http://www.sulphur.com.pl/bals-sulphur-zel/. Do czasu wizyty u lekarza postaraj się unieruchomić nadgarstek bandażem – usztywnienie go będzie zapobiegać kolejnym urazom. Możesz zastosować również zimne okłady, które zmniejszą opuchliznę i przyniosą chwilową ulgę. Mam nadzieję, że Twój nadgarstek szybko powróci do pełnej sprawności.