Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Astma a smród papierosowy - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Nałogi, uzależnienia (/forum-na%C5%82ogi-uzale%C5%BCnienia.html)
+--- Wątek: Astma a smród papierosowy (/t-astma-a-smr%C3%B3d-papierosowy)



Astma a smród papierosowy - garimo - 05-25-2009 01:00 PM

Witam!
Chciałabym zapytać, czy można dosać ataku astmy przebywając w obecności osoby, której ubranie cuchnie papierosami?


RE: Astma a smród papierosowy - remo - 05-25-2009 01:00 PM

zależy czym wywołanej. Jeśli alergenem są papierosy, dym papierosowy, jakikolwiek ze składników to raczej tak.


RE: Astma a smród papierosowy - Gość - 02-15-2011 10:09 AM

Dokładnie, jeśli alergenem wywołującym napady astmy jest dym tytoniowy to przebywanie w towarzystwie osoby palącej jak najbardziej może spowodować napady duszności. Przy okazji chciałam zapytać astmatyków - czym się leczycie? Ja używam flixotide ( w formie dysku ) i jestem zadowolona. Miałam oczywiście pewne obawy ( w końcu to sterydy ), ale żadne się nie sprawdziły. Odpowiada mi również cena leku, za opakowanie płacę jedynie 1 grosz w aptece za grosze w płocku w taygerze


RE: Astma a smród papierosowy - Y784aop91 - 01-17-2012 11:38 PM

(02-15-2011 10:09 AM)Gość napisał(a):  Dokładnie, jeśli alergenem wywołującym napady astmy jest dym tytoniowy to przebywanie w towarzystwie osoby palącej jak najbardziej może spowodować napady duszności. Przy okazji chciałam zapytać astmatyków - czym się leczycie? Ja używam flixotide ( w formie dysku ) i jestem zadowolona. Miałam oczywiście pewne obawy ( w końcu to sterydy ), ale żadne się nie sprawdziły. Odpowiada mi również cena leku, za opakowanie płacę jedynie 1 grosz w aptece za grosze w płocku w taygerze

Mój synek też jest astmatykiem. Używa flixo oraz SINGULAIR


RE: Astma a smród papierosowy - olaskibb22 - 08-15-2017 12:43 PM

a dokładnie co jest u Ciebie alergenem, bo jeśli papierosy lub cos z nimi związane to masz juz odpowiedz