Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Bolesne ząbkowanie - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Dziecko (/forum-dziecko.html)
+--- Wątek: Bolesne ząbkowanie (/t-bolesne-z%C4%85bkowanie)

1 2


Bolesne ząbkowanie - bozenka - 03-25-2011 12:28 PM

Moje dziecko ząbkuje i jest przez to bardzo marudne i płaczliwe. Aby mu ulżyć na noc podaje mu czopki viburcol przeciwbólowo i uspokajająco. Bardzo fajnie działają, a zastanawiam się czy nie przesadziłabym podając te czopki dwa razy dziennie rano i wieczorem? Oczywiście jeśli ból by występował.


RE: Bolesne ząbkowanie - Gość - 04-15-2011 12:45 PM

Myślę, że warto byłoby się spytać lekarza, owszem czopki te sa bardzo bezpieczne ale to jednak lek a z lekami lepiej uważać. Bo z tego co ja pamiętam, to w ulotce było, że w razie konieczności można podać od 1 do 2 czopków dziennie u dzieci do pierwszego roku życia.


RE: Bolesne ząbkowanie - Gość - 04-30-2011 01:53 PM

No a poza tym Viburcol jest już sprzedawany na receptę, tak więc wizyta u lekarza tak czy inaczej jest konieczna.
Co do stosowania Viburcolu - ja zazwyczaj stosowałam na noc, aby mała spała spokojnie. W dzień radziłam sobie "domowymi sposobami".


RE: Bolesne ząbkowanie - bozenka - 07-05-2011 01:26 PM

Dzięki dziewczyny, lekarz tez mi własnie powiedział, że w razie jakby było bardzo ciężko to można podać dwa czopki na dobę. A tez zwrócił mi uwagę na to aby nie przesadzać z tymi żelami dentystycznymi na ząbkowanie, bo one zawierają lidokainę co nie jest zbyt zdrowe dla dziecka.


RE: Bolesne ząbkowanie - Nowajka - 07-19-2011 02:35 PM

Żeli nie używałam przy ząbkowaniu, tylko taką nakładkę żelową na palec i nią masowałam dziąsło. Na noc czopki Viburcol i jak najbardziej się sprawdziły. Noc była spokojniejsza a nawet i cała przespana. Przy wyżynaniu się kłów było najgorzej ale wtedy podawałam i 3 czopki na dobę. To pomogło.


RE: Bolesne ząbkowanie - Gość - 07-22-2011 06:17 PM

Jednemu dziecku pomoże 1 czopek, a innemu i 3 na dobę - każdy organizm jest inny i potrzebuje innej dawki leku, aby dolegliwość przeszła.
Z tymi nakładkami masującymi to dobry pomysł i pomaga, a bynajmniej u mnie pomagało. Dawałam córce także skórki od chleba i nimi "masowała" sobie sama dziąsełka - także pomagało Smile


RE: Bolesne ząbkowanie - bozenka - 07-27-2011 06:06 PM

Trzy a nawet cztery czopki na dobę to można podawać dziecku, ale powyżej jednego roku życia. Młodszym dzieciom to maksymalnie dwa czopki na dobę, tak pisze w ulotce.


RE: Bolesne ząbkowanie - Gość - 07-28-2011 04:32 PM

4 czopków na dobę to nigdy nie zdarzyło mi się podać, ale 3 to i owszem. Zdarzyło się to zaledwie kilka razy, ale wtedy córka dawała nam tak popalić, że dosłownie już nie wiedzieliśmy co mamy robić :/ Ale kolka ustąpiła Smile


RE: Bolesne ząbkowanie - bozenka - 07-28-2011 04:42 PM

No to jak ustąpiła to najważniejsze. Czopki są homeopatyczne, więc nie ma obawy że zaszkodzą dziecku.


RE: Bolesne ząbkowanie - Nowajka - 07-29-2011 04:17 PM

Moja znajoma podawała obojgu dzieciom te czopki i jak pamiętam nawet 4 czopki na dobę ale kiedy były już starsze (5-6 lat). Z tego co słyszałam to i starszym dzieciom można je podawać ale i dawka wtedy większa.