Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Bolesne ząbkowanie - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Dziecko (/forum-dziecko.html)
+--- Wątek: Bolesne ząbkowanie (/t-bolesne-z%C4%85bkowanie)

1 2


RE: Bolesne ząbkowanie - Gość - 07-31-2011 04:13 PM

Ale nie każdy kilkulatek da sobie zaaplikować czopka Big Grin Dzieci w tym wieku to już się buntują, a mądre argumenty niekoniecznie do nich trafiają :/
Z kolei dla malutkiego dziecka nie ma nic lepszego niż czopki - takie jest moje zdanie Smile


RE: Bolesne ząbkowanie - bozenka - 08-11-2011 02:06 PM

Oj takie mądrale, że własną matkę by sprzedały. To niech viburcol zostanie dla maluchów, a starszym dzieciom przecież można syropek dać, bo tabletki to kolejna wojna w domu.


RE: Bolesne ząbkowanie - katamaranka - 08-23-2011 05:19 PM

Żebyś wiedziała - dla starszych maluchów czopki to istny horror, tabletki również. Syropki to jedynie słodkie i o dobrym, najlepiej owocowym smaku..... tak bynajmniej jest z moim synkiem. Ech... dzieci są niekiedy bardziej cwane niż rodzice Smile
A viburcol doskonale pamiętam, bo jak synek miał kolki to wówczas mu go podawałam i zawsze skutkowało Smile


RE: Bolesne ząbkowanie - bozenka - 08-24-2011 08:29 PM

Ojj z ta słodkością syropków to prawda, dzieci je lubią, synek mojej koleżanki w wieku 3 lat dorwał kartonik z którego wyciągnął syropek, wypił go i wsadził do kartonika. Dobrze, że koleżanka jak chciała schować syrop skapnęła się, że jest ciut za lekki i zajrzała do środka, bo to było coś na gorączkę. Matko, ale im strachu napędził, oczywiście płukaniem żołądka się zakończyło. A to była sekunda, koleżanka rozpakowała zakupy i syrop postawiła na stole, ktoś na chwilę zadzwonił a ten mały cwaniak wykorzystał to.
Mnie tez viburcol głównie z kolkami się kojarzy, ale i przy ząbkowaniu i infekcjach jest niezastąpiony.


RE: Bolesne ząbkowanie - katamaranka - 08-31-2011 05:00 PM

Z dziećmi bywa różnie, ale jedno jest pewne - nie upilnuje się ich. Można nawet przez całą dobę nie spuszczać malucha z oka, a wystarczy, że pójdzie się do wc i już kłopot gotowy Undecided
Jak ten malec wypił całe opakowanie takiego syropku na gorączkę co zakończyło się płukaniem żołądka, to ja mu i jego rodzicom naprawdę współczuje. Jemu, bo biedaczek musiał nacierpieć się w szpitalu, a rodzicom, bo pewnie najedli się strachu i mieli wyrzuty sumienia.
Czopki są o wiele bezpieczniejsze - no bynajmniej ich raczej nie da się jednorazowo przedawkować Smile


RE: Bolesne ząbkowanie - bozenka - 09-15-2011 09:51 PM

Na szczęście wszystko się dobrze skończyło. No masz racje czopki ani nie są smaczne, ani atrakcyjne w wyglądzie, przynajmniej viburcol. Bo atrakcyjniejsze są kolorowe witaminki.


RE: Bolesne ząbkowanie - Nowajka - 09-20-2011 04:26 PM

Czopki są naprawdę skuteczne i szybko działają. Ja podawałam także w stanach napięcia i niepokoju a synek szybko się uspokajał. A przy bolesnym ząbkowaniu stosowałam je tylko doraźnie.


RE: Bolesne ząbkowanie - katamaranka - 10-02-2011 04:51 PM

Bo Viburcol nie jest typowym lekiem na wszystkie dziecięce dolegliwości. Owszem likwiduje skutecznie kolkę, niemniej w przypadku bolesnego ząbkowania działa jedynie uspokajająco, bo na bolące dziąsełka trzeba podziałać innymi sposobami - np. skórką czerstwego chleba, gryzaczkiem, nakładką masującą, którą zakłada się na palec, czy tymi wszystkim żelami dostępnymi w aptekach.


RE: Bolesne ząbkowanie - bozenka - 10-26-2011 07:46 PM

To prawda na dziąsełka dobrze wpływają te wszystkie triki o których piszesz. A czopki są niezawodne, bo jak dziecko coś boli to naturalnym odruchem jest to, że marudzi.


RE: Bolesne ząbkowanie - katamaranka - 10-27-2011 04:34 PM

No dokładnie. Viburcol uspokaja, pomaga nawet przy gorączce, kolkach, ale też nie można zrobić z niego jakiegoś remedium na wszystkie dziecięce dolegliwości. Bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego!!