Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Masa kompleksów ;// - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Uroda (/forum-uroda.html)
+--- Dział: Medycyna estetyczna (/forum-medycyna-estetyczna.html)
+--- Wątek: Masa kompleksów ;// (/t-masa-kompleks%C3%B3w)



Masa kompleksów ;// - karolka - 05-13-2011 10:32 PM

Jestem tutaj nowa, więc przepraszam za temat, ale potrzebuję pomocy. Mam całą masę kompleksów, które utrudniają mi codzienne najzwyklejsze czynności, tj. pójście do szkoły, na ulicę, na miasto, patrzenie do lustra itp.
Mam 15 lat, więc nie myślę na razie nad operacją plastyczną ani innymi zabiegami.

A mianowicie chodzi o moją twarz:

1) Mam małe oczy - małe, brązowe, "zabudowane" oczy, których praktycznie nie zwracają szczególnej uwagi, wręcz szpecą. Nie, nie maluję się!

2) Mam brązowe cienie pod oczami - ma je też mój brat, mój wujek, babcia.. Ale ja mam brązowe, ponieważ mam naturalnie ciemną karnację. To chyba genetyczne, kiedyś bardziej mi to przeszkadzało, teraz przywykłam.

3) Mam duży nos - taak, i tu zaczyna się . Ogółem mi nie przeszkadza, ale gdy się uśmiecham, a robię to często, mój nos wydaje się większy i szerszy, ohyyyyyda! To nie jest nos typu długi i kanciaty, tylko krótki i szeroki ;??.

4) Mam żółte zęby - moja mama w życiu nie zgodziłaby się na chemiczne wybielanie, a ja serio czuję się niekomfortowo. Kolejny powód, by się nie uśmiechać .

5) Moje zęby są wysunięte "do przodu". Miałam tak od dzieciństwa, teraz już mi się to trochę wyrównało i nie widać tego aż tak bardzo, ale to nie znaczy, że wcale.

6) Moja górna szczęka jest osadzona za wysoko, więc gdy zacisnę zęby, twarz wydaje się "krótsza" i niezgrabna, usta całkowicie wtedy mi się zniekształcają i wyglądam, jakbym miała coś w buzi . Dodatkowo podkreśla to wtedy mój duży nos i bardzo małe oczy, które optycznie wtedy wydają się jeszcze mniejsze.


Czuję się bardzo źle z tym, że tak wyglądam. Czy macie jakieś rady co do tych sześciu punktów? Byłabym bardzo wdzięczna... :[;* .
Myślałam nad tym, że gdybym miała większe oczy, nie zwracałoby się uwagi na ten okropny szeroki nos, ale nie wiem, co mogłabym zrobić.
Jeszcze zmienią mi się rysy twarzy, to pewne, ale czy możliwe, że jej proporcje również? .
Z góry dziękuję i pozdrawiam.


RE: Masa kompleksów ;// - NewNails - 05-12-2015 10:22 PM

Przede wszystkim musisz zacząć od tego, żeby siebie zaakceptować, to połowa sukcesu, jeśli chodzi o oczy czy nos, jedyne co możesz robić to dobierać odpowiedni makijaż, z zębami no cóż dentysta, ewentualnie ortodonta


RE: Masa kompleksów ;// - patrycjaknut - 05-19-2015 06:16 PM

Moim zdaniem większości tych rzeczy inni u Ciebie nie widzą, sama możesz zresztą popytać znajomych jakie mogliby wady twoje wymienić. Połowę tych problemów można rozwiązać makijażem, fryzura, ubraniem - czyli generalnie wizerunkiem. Postaraj się widzieć swoje pozytywy a o negatywach nie myśl!


RE: Masa kompleksów ;// - Chorowitka - 07-24-2015 03:17 PM

Każda kobieta ma mnóstwo kompleksów i nigdy nie będzie z siebie zadowolona w 100%. Zamiast codziennie chodzić niezadowolona postanowiłam polubić siebie taka jaką jestem. Bo prawda jest taka, że to tylko Ty widzisz swoje kompleksy, i dopóki o nich komus nie powiesz, to ten ktoś tego nie zauważy.


RE: Masa kompleksów ;// - dynamical - 03-15-2016 03:50 PM

U mnie najgorsze kompleksy pojawiły się po ciąży, jak miałam problemy z zębami Sad Niestety część wypadła, ale na szczęście okazało się, że może mi pomóc protetyka stomatologiczna i znalazłam taką w Gliwicach http://vita-dent.gliwice.pl/protetyka/ teraz znowu mam piękny uśmiech i jestem przeszczęśliwa Wink


RE: Masa kompleksów ;// - cissi - 08-30-2016 04:10 PM

Nie wrzuciłaś zdjęcia, ale myślę, że nie jest tak źle jak mówisz. Mam też problem z małymi oczami i cieniami pod oczami, ale to genetyczne jak u ciebie i ciężko coś z tym zrobić, ale pomyśl, że przy błękitnych oczach twoje cienie pod oczami wyglądałyby tragicznie, więc ciesz się z brązowych oczu Smile co do zębów to na początek możesz używać pasty wybielającej i myślę, że troszkę ci to pomoże, a za kilka lat jak ci się nadal kolor nie będzie podobać to je sobie wybielisz. Wszyscy celebryci mieli w młodości żółte zęby, wystarczy w internecie poszukać ich zdjęć Big Grin


RE: Masa kompleksów ;// - medka - 10-05-2016 11:51 AM

Przede wszystkim trzeba zmienić nastawienie! Bez względu na defekty zawsze są jakieś pozytywy, które trzeba w sobie zauważyć. Tego typu problemy można rozwiązać. Porozmawiaj z bliskimi, niech pomogą Ci dotrzeć do specjalistów.


RE: Masa kompleksów ;// - vera - 06-07-2017 10:30 AM

Ja jako nastolatka też miałam mase kompleksów. Najbardziej mi przeszkadzały moje odstające wielkie uszy i wielka szpara między górnymi jedynkami. Jednak z wiekiem zaczęłam się akceptować taką jaka jestem, a najbardziej pomogła mi pani doktor z kiniki stomatologicznej BlueKlinik w Bytomiu. Moje ząbki były prościutkie i ładne za naprawdę przystępną cenę Wink http://www.blueklinik.pl/pl/stomatologia/ceny