Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Powiekszone wezly chlonne ! - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: Powiekszone wezly chlonne ! (/t-powiekszone-wezly-chlonne)



Powiekszone wezly chlonne ! - dkorotk - 07-12-2011 01:34 PM

Witam. Mniej więcej od 2 miesięcy mam powiększone węzły chłonne, podżuchwowe (prawa strona 26 mm, obok 24 mm, lewa strona 27 mm. Węzły zachowują kształt podłużny, zachowują budowę zatokowa, nie tworzą pakietów. Obraz Usg odpowiada najpewniej węzłom odczytowym. Tarczyca niepowiększona, ślinianki w pozadku). Chciałbym dodać iż węzły są bolesne szczególnie po prawej stronie tworzac widoczne napuchniecie pod zuchwa. Bol nasila sie gdy przebywam przez chwile w zimnie, np. pomieszczenie z klimatyzacją. Wszystko zaczęło się na początku maja, kiedy wziąłem antybiotyk na trwające i niedoleczone wcześniej 2 tygodnie przeziębienie (AzitroLEK). Od tego czasu srednio co miesiąc choruje. W czerwcu na wymazie z gardla wykryto gronkowca zlocistego wzrost obfity (+++), dostalem kolejny antybiotyk (Syntrapen 500). 3 badania krwi z ostatnich 3 miesięcy, były bardzo dobre bez odchylen od normy, wraz z OB, po za powiekszonym stanem PLT (418,425,412). Od miesiąca ciekawostka którą jeszcze zauważyłem jest biały nalot na języku, który raz gęstnieje, później rzednie, staje się bledszy by znów się zagęścić, "złuszczyć" i zblednąć to postaci jasno białego nalotu. I tak już zaobserwowałem 3 cykle. W dniu wczorajszym zrobiłem badanie PCR infekcji grzybicznej - Candidas. Wyniki dopiero za 14 dni. Kilka wizyt u laryngologa specjalisty nic nie przyniosło po za kolejnymi terminami do kontroli. Bardzo proszę o pomoc.