Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
alergia/żelazo/naczynka/rumień - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Uroda (/forum-uroda.html)
+--- Dział: Dermatologia (/forum-dermatologia.html)
+--- Wątek: alergia/żelazo/naczynka/rumień (/t-alergia-%C5%BCelazo-naczynka-rumie%C5%84)



alergia/żelazo/naczynka/rumień - Mumla - 05-28-2009 11:23 PM

Mam 17 lat.
W ciągu tego roku w szkole zemdlałam trzy razy i zawsze w tej samej sali biologicznej. Przed tym mam przyspieszone tętno-bardzo szybko oddycham, wychodzę z sali i padam. Zrobiłam badanie krwi moje żelazo wynosi 13 i z tego co powiedziała mi rodzinna mam jeszcze jakieś zmiany morfologiczne.- Biorę żelazo, C + magnez. Napomknę, że od dziecka jestem alergiczką, oficjalnie na roztocza, mam też odchylenia astmatyczne. Biorę na to zyrtec. Ostatnio pojawił się kolejny problem, potworny rumień na twarzy, od nosa, przez policzki do skroni. Nie jestem osobą wstydliwą, raczej towarzyską. Jestem czerwona przy każdej sytuacji, czy piszę sprawdzian, czy się denerwuje, czy się uśmiecham, czy trenuje żagle. Nie używam żadnych specjalnych specyfików które mogły bo podrażniać twarz. Pani dermatolog stwierdziła, że mogą być to naczynka dlatego mam się poddać zabiegowi laserowemu, bądź jontoforezie. Nie wiem czy mogę to wszystko jakoś ze sobą wiązać. Wiem tylko, że rumień jest dla mnie bardzo uciążliwy. Zaczerwienienie mam też na przedramieniach, ale tam to już na pewno nie sa naczynka. Często jest mi przez to duszno, i czuję jak pieką mnie policzki.


A tak wyglądam w warunkach "normalnych", zaznaczam nie mam jednak tłustej cery, jest ona posmarowana kremem na naczynka i gdzie niegdzie delatarem.
[Obrazek: DSC09403.JPG]


Jak uda mi się postaram się dołączyć zdjęcie jak jestem jeszcze bardziej zaczerwieniona. W porównaniu z dekoltem i resztą ciała to twarz i ręce są potwornie czerwone. Dziwne, bo zawsze miałam karnacje dość ciemną.

Proszę o pomoc, jakieś wskazówki, nie wiem zupełnie co zrobić, gdzie się udać, co jest najbardziej prawdopodobne a jest to dla mnie uciążliwe, Ciągłe: "czemu jesteś czerwona?". Moja mama mówi, że to przez dojrzewanie, ale chyba sama co raz mniej w to wierzy. Martwi się, a lekarze skazują obojętność.


RE: alergia/żelazo/naczynka/rumień - Gość - 07-28-2009 11:55 AM

Jakie są objawy uczulenia na żelazo?