Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Co to może być? - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Sfera intymna (/forum-sfera-intymna.html)
+--- Dział: Dolegliwości intymne (/forum-dolegliwo%C5%9Bci-intymne.html)
+--- Wątek: Co to może być? (/t-co-to-mo%C5%BCe-by%C4%87--692)



Co to może być? - Swojak - 09-03-2011 02:02 AM

Cześć wszystkim, jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy.
Mam 17 lat i mam pewien problem. Problem ten jest związany z moim przyrodzeniem. Od pewnego czasu zauważyłem że spod skórki mojego członka wydobywa się nie przyjemny zapach. Jest on tam cały czas. Czasami jedynie czuć go lekko, ale czasami jest on nie do zniesienia i wydaje mi się, że choć umyłem go jak najdokładniej tylko mogłem, czują go też osoby które stoją obok mnie. Co prawda nikt nigdy nic nie powiedział na ten temat. Bardzo mnie to przejęło i bardzo chciałem to odwrócić starając się myć członka dokładnie i codziennie. Pisząc 'starając się' mam na myśli kolejny problem. Żołądź mojego członka jest bardzo wrażliwy. Dotyk jest bardzo nie przyjemny i bolesny. Utrudnia mi to właśnie w utrzymywaniu odpowiedniej higieny osobistej w tych okolicach. Zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem grzybica? Nie widzę na członku żadnych krostek ani łuszczenia skóry, jedynie wydaję mi się że żołądź jest troszeczkę biały (a powinien być chyba różowy, prawda?). Dodam że jestem prawiczkiem, ale nie odmawiam sobie masturbacji, czy może być to wywołane przez masturbację? Czy jest to jednak grzybica, a może co innego? Proszę pomóżcie mi, bo ta sytuacja zaczyna mnie naprawdę dobijać. Wszędzie wyczytałem że podczas dotyku żołędzia nie powinien być odczuwalny ból, oraz że taki zapach nie jest normalny. Co o tym myślicie?


RE: Co to może być? - kobieta90 - 01-09-2012 12:03 AM

Grzybica penisa jest jedną z częstych i przykrych chorób, o której raczej boimy się mówić. W niektórych przypadkach przechodzi sama, w większości jednak wymaga wsparcia medycznego. Do zarażenia dochodzi drogą płciową lub też poprzez kontakt z bakteriami i grzybami np. w publicznych toaletach, noszenie sztucznej bielizny. Często jest to skutek przyjmowania antybiotyków.


Objawy


Najpierw czerwone, swędzące plamki, a potem biały nalot o nieprzyjemnej woni.

Idź do lekarza - dermatologa lub urologa. Jeżeli chcesz się leczyć sam to może być to maść przeciwgrzybiczna - np. Clotrimizolum lub kwas borowy odpowiednio stosowany do przemywania. Grzybice niestety często wracają. Objawy są dość podobne do zarażenia drożdżakami, dlatego też jeśli stosowanie kremu czy kwasu borowego nie przynosi pożądanych skutków skontaktuj się z lekarzem!


RE: Co to może być? - kasgader - 03-29-2012 06:39 PM

Idż do lekarza pierwszego kontaktu on będzie wiedział gdzie masz sie udać z tym schorzeniem.


RE: Co to może być? - cissi - 08-30-2016 04:16 PM

Wizyta u lekarza to dobry pomysł Smile lepiej powstydzić się te 15 minut niż mieć potem problemy ze sprawami intymnymi Smile


RE: Co to może być? - m.michalsky - 09-20-2016 10:25 AM

Zwiększenie higieny może pomóc. Jeśli to nie pomoże wizyta u lekarza jest bardzo wskazana. Pozdrawiam!