Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Wynik badania Mr kręgosłupa,mam 21 lat! - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: Wynik badania Mr kręgosłupa,mam 21 lat! (/t-wynik-badania-mr-kr%C4%99gos%C5%82upa-mam-21-lat)



Wynik badania Mr kręgosłupa,mam 21 lat! - sandra9011 - 09-07-2011 05:55 PM

Witam.
Jakiś czas temu dolegał mi silny ból pleców.Zostałam skierowana na rezonans magnetyczny.Jednak nie do końca rozumiem wynik i bardzo bym prosiła o objaśnienie mi treści wyniku.Lekarz który wydawał mi wynik nie chciał ze mną rozmawiać gdyż stwierdził ,że nic się nie dzieje.

Badanie MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa wykonano w sekwencjach FRFSE,FSE, w obrazach T1,T2-zaleznych, w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych.
Dehydratacja krążków międzykręgowych L3-L4 i L5-S1, z obniżeniem wysokości krążka międzykręgowego L5-S1.
Na poziomach L-3L4, L4-L5 i L5-S1 przepukliny tylne centralne pośrodkowo uciskają przednią ścianę worka oponowego oraz obustronnie redukują zachyłki boczne, z uciskiem przebiegających w nich korzeni nerwowych.Na pozostałych poziomach zmian nie stwierdza się.Stożek rdzeniowy bez zmian.