Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
Czy to jest jednak astma??? - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: Czy to jest jednak astma??? (/t-czy-to-jest-jednak-astma)



Czy to jest jednak astma??? - Owieczka - 09-13-2011 12:05 AM

Pierwszy raz zglosiłam się do lekaża na początku czerwca z zatkanym nosem i kaszlem(ciagnącym się już od kilku miesięcy), powiedział, że to infekcja i ze samo przejdzie po inhalacjach.

Podczas kolejnej wizyty (ponieważ objawy nie ustąpiły)przepisał mi amoxicilinę. Antybiotyk nie pomógł po ok 2 tyg.zgłosiłam sie do przychodni z tymi samymi objawami.

Lekarz powiedział ze to prawdopodobnie astma wykonał pomiar PEF i przepisał mi beconaze(spray do nosa), ventolin inhalator i skierował na badanie rtg, które jak potem stwierdził nic nie wykazało.

Ostatnią wizytę miałam 31.08. Lekarz powiedział że to chyba jednak nie jest astma i odstawił wszystkie leki

Objawy które mi toważyszą:

-kaszel - suchy np. jako reakcja na dym tytoniowy lub kurz, czasem mokry bez wyraznej przyczyny z wydzialiną w postaci jakby kawałeczków flegmy, rano lub czasem w ciagu dnia np. po wypiciu czegoś bardzo zimnego

-Często czuję zalegającą w oskrelach wydzielinę

-płytki oddech - jakbym nie mogła wziąć pełnego wdechu, czasem b. delikatny świst podczas wydechu

-wynik PEF-szczytowego przepływu powietrza = 268 (norma 400 - 600)
- RTG zdaniem mojego lekarza pierwszego kontaktu nic nie wykazało

Dodam jeszcze, że przez kilka miesięcy pracowałam w magazynie i drukarni - gdzie było mnóstwo kurzu i opary farb drukarskich. Wtedy pierwszy raz poczułam,że trudniej mi się oddycha.

Czy powinnam się zgłosić do lekarza chorób płuc....czy to moze być jednak astma....czy może coś zupełnie innego...?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję!