Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
proszę, to pilne! - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Sfera intymna (/forum-sfera-intymna.html)
+--- Dział: Ciąża (/forum-ci%C4%85%C5%BCa.html)
+--- Wątek: proszę, to pilne! (/t-prosz%C4%99-to-pilne)



proszę, to pilne! - karo - 09-16-2011 09:14 PM

mam 17 lat. nie współżyję z chłopakiem, ale ostatnio (2 tygodnie temu - mniej więcej tydzień przed początkiem okresu) nieco nas "poniosło" i, że tak to ujmę, był jakby, hm... "pół-stosunek", to znaczy bez przerwania blony dziewiczej i 'płytko". ale mimo to mam niepokój i zastanawiam się, czy jest on uzasadniony, czy to tylko moje histerie... tak czy owak, mam mdłości, brzuch mnie boli i strasznie się boję wpadki... czy mógłby mi ktoś pomóc?


RE: proszę, to pilne! - katamaranka - 10-03-2011 01:44 PM

Czy was rodzice nie edukują jak można zajść w ciążę? W szkołach też nie mówią?
Ręcę opadają.

Skoro świadomie decydujesz się na, jak to ujęłaś, "pół stosunek" to miej także świadomość możliwości wpadki. Dzieci nie biorą się znikąd. A antykoncepcja to bardzo ważna sprawa. Poza tym ważne są też czynniki czy wtedy mialaś dni płodne, czy chłopak zakończył w tobie czy też w ogóle nie doszedł.

Jak się już bardzo boisz to aby nie zwariować leć po test ciążowy, a na drugi raz uważaj!


RE: proszę, to pilne! - balbinka5 - 07-24-2015 03:02 PM

błagam pomóżcie!! Mam 16 lat, wydaje mi się że jestem w ciąży bo od dwóch dni nie mam okresu ale nigdy nie robiłam testu ciążowego i nie wiem jak się do tego zabrać.


RE: proszę, to pilne! - Chorowitka - 07-24-2015 03:10 PM

Jestem wręcz przerażona. Jak w tym wieku można nie wiedzieć jak to się robi? Gdzie są rodzice, gdzie edukacja seksualna? Dziecko drogie, przeczytaj sobie artykuł na stronie tekstowy.net, na temat tego jak zrobić test ciążowy i kiedy go zrobić, żeby był wiarygodny. Może nawet lepiej będzie jak pójdziesz do ginekologa, żeby Cie przebadał albo zrobił badanie beta krwi, żeby jak najszybciej mieć pewność co do Twojego stanu.


RE: proszę, to pilne! - Ciążarówka - 06-06-2017 11:56 AM

Nie przejmuj się ciąża to nic strasznego. Im szybciej zaczniesz tym szybciej dojdziesz do szóstki dzieci, a wtedy 3000 miesięcznie pomyśl tylko... Oczywiście żartuję. Jeżeli chodzi o testy ciążowe, to z tego co się orientuję masz do wyboru strumieniowe lub płytkowe testy ciążowe. Zalecam przetestowanie obu, zawsze jeden może się mylić. Nie rozumiem czemu nie stosujesz żadnej antykoncepcji?!?