Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
owłosienie na ciele. - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Uroda (/forum-uroda.html)
+--- Dział: Dermatologia (/forum-dermatologia.html)
+--- Wątek: owłosienie na ciele. (/t-ow%C5%82osienie-na-ciele)



owłosienie na ciele. - Kasia_oka - 10-16-2011 05:45 PM

witam.
Mam pewien problem otóż mam włoski na całym ciele i chciałabym się ich pozbyć. Są jakieś naturalne metody?? Wiem że są zabiegi laserowe ale niestety bardzo kosztowne. nie ma jakiegoś tańszego sposobu?? słyszałam że woda utleniona pomaga ale czy jest bezpieczna??


RE: owłosienie na ciele. - bozenka - 10-26-2011 08:34 PM

Tak woda utleniona pomaga, ale z tego co wiem to ona jedynie rozjaśnia włoski przez co nie są widoczne, ale nie usuwa ich.


RE: owłosienie na ciele. - daddy - 08-09-2016 10:24 AM

Znam kobiety z rodziny (w rodzinie nic się nie ukryje i nikt się nie krępuje), które próbowały różnych sposobów na usuwanie włosków. Woda utleniona Ci w tym nie pomoże. Musiałabyś w niej siedzieć z tydzień, żeby rozjaśniły się włoski, ale nadal będziesz je mieć i nie znikną. Ogólnie dowiedziałem się, że to sposób mało skuteczny. Ale jeśli się mylę i tobie pomoże to czekam na informację Smile


RE: owłosienie na ciele. - Qornelia - 08-10-2016 06:54 AM

Woda utleniona na pewno nie jest dobrym sposobem :-)


RE: owłosienie na ciele. - thamartha - 08-22-2017 02:56 PM

Pierwsze słysze o wodzie utlenionej na owłosienie, ale kto wie


RE: owłosienie na ciele. - milla - 08-07-2020 01:31 PM

Nie słyszałam również ale nie wydaje mi się to raczej skuteczne. Bardziej postrzegałabym to jako czary mary, ktore raczej nie sprawią róznicy czy zastosujemy tę wodę utlenioną czy nie. Jedynym znanym obecnie trwałym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia ze skóry jest usuwanie laserowe i jeśli zalezy Wam na wygodzie to własnie to będzie dobrym sposobem.
Odsyłam do dobrego artykułu https://dbam-o-zdrowie.pl/gladkie-nogi-na-wiele-lat-wyprobuj-depilacje-laserowa/ Opisane jest tutaj jak wyglad depilacja laserowa. Oraz jak wybrac odpowiednie urządzenie ( jest to ważne z uwagi na to, ze nie wszystkie urządzenia ta samo radzą sobie z usuwaniem wlosów pod kątem skuteczności).