Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna
wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłup c - Wersja do druku

+- Forum zdrowotne - porady - choroby, leczenie, objawy, odnowa biologiczna (http://www.zdrowie.seriko.pl/forum)
+-- Dział: Zdrowie (/forum-zdrowie.html)
+--- Dział: Choroby, urazy, dolegliwości (/forum-choroby-urazy-dolegliwo%C5%9Bci.html)
+--- Wątek: wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłup c (/t-wynik-badania-rezonansu-magnetycznego-kr%C4%99gos%C5%82up-c)



wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłup c - Ina66 - 12-06-2009 03:01 PM

wynik MRkręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji Se,obrazach T1iT2 ZALEŻNYCH.
Wyrównanie lordozy kręgosłupa szyjnego
.POśrodkowo-prawoboczna przepuklina tarczy międzykręgowej C5/6uciskającaworek oponowy i rdzeń kręgowy bardziej od strony prawej.
Nieco mniejsza centralna wypuklinatarczy m/k C4/5uciskająca worek oponowy.Zmiany zwyrodnieniowe w trzonach kręgowych i obrębie tarcz m/k na poziomach dyskopaatii.w obrębie rdzenia kręgowego na poziomie C4-C7widoczne jest szczelinowate poszerzenie kanału centralnego na odcinku 4,7cm. Poza tym kręgosłup szyjny i szyjny odcinekrdzenia kręgowego w badaniu MR nie wykazują zmian.
CHCIAŁABYM COS WIĘCEJ NA TEN TEMAT WIEDZIEĆ ,CZY SĄ TO JAKIEŚ ZAGRAŻAJĄCE ZMIANY,DODAM ,ŻE MAM 43LATA,MIESIĄC TEMU BYŁAM Z SZPITALU GDYŻ WYSTĄPIŁY ZAWROTY GŁOWY,WYMIOTY BÓL GŁOWY PRAWOSTRONNY,NIE MOGŁAM SAMA IŚĆ,BRAŁAM BETASERC,TOMOGRAF WYSZEDŁ DOBRZE,BADANIE PRZEPŁYWU TĘTNIC SZYJMYCH RÓWNIEŻ ,BADANIA TARCZYCY THS,T3,T4 W NORMIE BADANIE BŁĘDNIKA TEŻ DOBRZE,CZY JEST TO MOŻLIWE ABY TE OBJAWY BYŁY SPOWODOWANE TYMI ZMIANAMI W KRĘGOSŁUPIE SZYJNYM? Teraz czuję się lepiej ,ale bywają dni ,że mam problemy z koncentracją jestem jakby ospałamam nickie cisnienie,biorę wtedt neotropil.proszę o więcej wiadomości na ten temat.Zgóry dziekuję.


RE: wynik badania rezonansu magnetycznego kręgosłup c - Gość - 06-03-2011 12:03 PM

Opieka Medyczna SIGNUM dla Ciebie. Poczuj solidną i dostępną opiekę medyczną. Jeden telefon: 26 specjalistów, badania laboratoryjne i diagnostyczne, rehabilitacja oraz wiele innych usług medycznych. 800 placówek w całej Polsce. Tylko z nami kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie. Dowiedz się więcej: Paulina Dusza, paulina.dusza1@wp.pl